Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T16:26:03+01:00Film pt. „Zemsta” wyreżyserowany przez Andrzeja Wajdę, jednego z najwybitniejszych polskich reżyserów .Film ten należy do gatunku komedii Aleksandra Fredro pod tym samym tytułem. Na ekranach kin ukazał się 4-tego października 2002 roku.
Problematyką utworu jest nieustanna kłótnia dwóch szlachciców mieszkających w jednym zamku, których oddziela jedynie mur. Mszczą się na sobie. Jednym z nich jest Cześnik Maciej Raptusiewicz, w którego postać wcielił się Janusz Gajos, ukazując nam gwałtowność i kłótliwość przedstawianej osoby. Miał on wszelkie predyspozycje do kreowania roli Macieja. Właścicielem drugiej części zamku jest Rejent Milczek rolę jego zagrał Andrzej Seweryn. Dobrze zinterpretował rolę , jego aktorstwo nie budzi żadnych zastrzeżeń, nie mniej nie wzbudza we mnie zachwytu.
Jeżeli chodzi o resztę obsady, to zwracam uwagę na Agatę Buzek, która wystąpiła w roli Klary. Spotkałam się z opiniami, iż nie pasuje do filmu, że nie jest ładna. Co do Katarzyny Figury, grającej Podstolinę to nie mam zarzutów. Jej wygląd zewnętrzny mówi sam za siebie. Była ona bardzo wyeksponowana, ale sądzę, że na tym to polegało, by Podstolina uwodziła mężczyzn swoim wyglądem. Mówiła z wdziękiem, nadając zdaniom czar. Co do pozostałych aktorów takich jak Roman Polański – Józef Papkin, czy też Daniel Olbrychski – Dyndalski, byli porostu dobrzy.
Najbardziej spodobała i w jakiś sposób zafascynowała mnie scenografia i charakteryzacja. Podczas całego pobytu w Ogrodzieńcu wykorzystano ok. 5 ton sztucznego śniegu, codziennie śnieżono od 500 do 1000 m zamku oraz jego okolic.


Ps . Dopisz sobie swoje Wrażenia z oglądania filmu .

Zacznij tak Film był według mnie / moim zdaniem ......... (ciekawy, interesujący)
i tak dalej


Pozdrawiam
1 5 1