Czy warto jest w rzyciuprzeżyć chociaż jedną przygodę? Proszę aby ta ROZPRAWKA była na podstawie przżycia Bilbo Bagisnsa z powieści "Hobbit"
O takich argumentach:
-przygody są pouczające
-możemy żałować za rzycia że jej nie mieliśmy
-Poznajemy nowych przyjaciól
-Uczymy się samodzielności
-Inaczej patrzymy na swoje życie przed podróżą

W załączniku jest wzór na jaki ma być napiszana rozprawka

Z GORY DZIĘKUJE Z POMOC!
i DAJE DUŻO PUNKTÓW

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T16:56:29+01:00
W życiu warto przeżyć chociaż jedną przygodę. Na podstawię argumentów, które przytoczę poniżej wyjaśnię dlaczego.
Pierwszy argument może potwierdzić przypadek Bilba Bagginsa z książki "Hobbit, czyli tam i z powrotem". Bilbo był hobbitem, a hobbici nie lubili przygód i podróży. Woleli siedzieć w swoich norkach i wieść spokojne życie. Jednak Bilbo zdecydował się zaryzykować. Opłaciło mu się to. Zrobił coś, co dla innych jego gatunku mogło wydawać się głupie i zbyt ryzykowne, jednak on nie przejmował się ich opiniami. Zrobił to, co sobie postanowił. Uważam, że gdyby nie wyruszył na wyprawę, przez resztę życia zastanawiałby się, co mógłby przeżyć. Z pewnością żałowałby swojej decyzji o pozostaniu w domu.
"Podróże kształcą". To stare stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe. Przeżycia, których doznajemy podczas przygody rozwijają nas i uczą. Podczas swojej wędrówki Bilbo nauczył się wielu nowych rzeczy. Nie był już małym, okrągłym hobbitem, bojącym się wystawić nos za drzwi, a prawdziwym obieżyświatem, czekającym na nowe doświadczenia, z których będzie mógł coś wynieść..
Chyba każdy zgodzi się z tym, że podczas przygód poznajemy nowych ludzi. Jest to nieodłączną cechą przygód. Nowo poznane osoby czynią nasze życie bogatszym i bardziej wartościowym. Bilbo poznał mnóstwo istot z różnych gatunków. Każda z nich coś w niosła w jego istnienie, choćby najdrobniejszy szczegół.
Ostatnim argumentem, który przedstawię jest fakt, iż po odbyciu przygody stajemy się bardziej samodzielni, tak ja było to w przypadku Bilbo Bagginsa. Najpierw nie wyobrażał on sobie nawet o tym, aby spać pod gwiazdami, posługiwać się mieczem, lub obchodzić się bez zapasu fajkowego ziela. Po wędrówce potrafił o siebie zadbać w różnych okolicznościach.
Na podstawie przytoczonych powyżej argumentów mogę stwierdzić, że teza "W życiu warto przeżyć chociaż jedną przygodę" jest prawdziwa. Każdy powinien odbyć jakąś przygodę. Pokazałam jak bardzo takie doświadczenia poprawiają nasze życie.
20 4 20