Klasa piąta podstawowa, książki pt. ,,PRZYRODA-DLA KLASY PIĄTEJ" część 1 str 52 zad 1drugi obrazek. jest na nim narysowana plaża, morze i z tyłu lasek, a polecenie brzmi następująco:
•Jesteś redaktorem encyklopedii przyrodniczej dla dzieci i młodzieży. Opracuj hasła(nazwę i opis) do tego zdjęcia.Zdjęcie przedstawia typ wybrzeża.

2

Odpowiedzi

2010-03-19T16:49:00+01:00
"Spokojna plaża obok czystego morza''

Warto wybrać się na plażę gdzie jest czysty piasek.fajnie jest stąpać po gorącym od słońca żółtym piasku.Obok niej jest czyste wielkie i głębokie morze, nagrzane przez promienie słoneczene. A dla zakochanych jest specjalnie lasek niedaleko. :D Zachęcam na długie spacery po plaży wieczorem pięknie widoczny jest zachód słońca.

Nie wiem czy o takie coś chodziło :P
2 3 2
2010-03-19T16:53:11+01:00
1obrazek.
,,Klify"
Fale morskie kształtują dwa rodzaje wybrzeży:niskie i wysokie. Na rysunku obok widać wybrzeże wysokie- klify czyli brzeg urwisty wznoszący się nawet do 125 m.n.pm.
2obrazek
,,Mierzeja Helska"
Na przedstawionym rysunku przedstawiona została Mierzeja Helska, z lotu ptaka, która łagodnie przechodzi w dno morskie na wybrzeżu niskim. Przez obsypywanie mierzei piaskiem wraz z pomocą prądów morskich powstaje zatoka.Mierzeja Helska nieustannie się wydłuża. Być może kiedyś odetnie Zatokę Pucką od otwartego morza. Mierzeje powstają dzięki prądom morskim. :)
3 3 3