Odpowiedzi

2010-03-19T17:03:18+01:00
W utworze opisane są losy autentycznych postaci i sytuacji z pola bitwy. Autor poruszą wątki ogromnej, bezinteresownej przyjaźni panującej między lotnikami w polskim dywizjonie. ?Dywizjon 303? opowiada o dumie, odwadze i poświęceniu polskich żołnierzy. Czytając książkę mamy zaszczyt poznać takich asów polskiego lotnictwa jak Józef Frantiszek, Mirosław Ferić, Witold Urbanowicz, Witold Łokuciewski czy Ludwik Paszkiewicz. Duży plus Fiedlera za to, że nie wyolbrzymiał udziału jednych, a pomniejszał roli innych. W Dywizjonie 303 wszyscy są równi, bohaterami byli także mechanicy, którzy mimo iż nie wychodzili na front i tak odgrywali ogromną rolę. Sporą zaletą książki jest też bogata szata graficzna. Książka ta stanowi album niezwykłych fotografii, przybliżających nam dzieje bohaterów. Dywizjon 303 jest pisany językiem prostym i przystępnym, autor nie obarcza nas skomplikowanymi zwrotami i słownictwem. Książkę tę więc czyta się gładko i szybko. Paginacja utworu jest zachowana w jak największym porządku. Suplementem Dywizjonu 303 mogły by być utwory takie jak: Sprawa honoru - Dywizjon 303 Kościuszkowski - Zapomniani Bohaterowie II Wojny Światowej Lynne Olson, Stanley Cloud oraz Tolo Muszkieter z Dywizjonu 303 Bożeny Gostkowskiej.
Słowa Winstona Churchilla które użyłam w tytule ?Nigdy w historii ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele, tak nie wielu?, zostały wypowiedziane tuż po ogłoszeniu zwycięstwa Anglii nad Niemcami, i w stu procentach się z nimi zgadzam. Mowa tu oczywiście o zasługach członków Dywizjonu 303, . Gdyby nie ci wszyscy ludzie, żołnierze, lotnicy marynarze i zwykli cywile, być może teraz nie mielibyśmy wolnego kraju. Losy całej Europy i świata mogłyby się potoczyć inaczej. Każdy, kto choć w małym stopniu czuje, że płynie w nim polska krew, powinien sięgnąć po tę książkę. Serdzecznie zachęcam! Naprawdę watro, tej ksiązki nie da się przeczytać ?od tak? wchłonie nas bez reszty. Czytając ją odbywamy niezwykłą podróż w przeszłość, z resztą wcale tak nieodległą. Postarajmy się aby polskich lotników, już nigdy nie nazwano zapomnianymi bohaterami II wojny światowej. Jeszcze raz gorąco polecam!
36 4 36
2010-03-19T17:04:08+01:00
Uważam,że "Dywizjon 303" jest książką, którą powinien przeczytać każdy obywatel naszego kraju, a w szczególności młodzież, której charakter i przystosowanie do świata dopiero się kształtują. Poruszone są wątki o krwawej bitwie, wiernej przyjaźni oraz oddaniu. Zachęcam wszystkich do sięgnięcia po tę pozycję książkową, bo naprawdę warto!PROSZĘ SERDECZNIE :)
37 3 37