Odpowiedzi

2010-03-19T17:19:14+01:00
Nemeczek jest postacią niejednoznacznie odbieraną przez otoczenie.Jego wygląd: ały, jasnowłosy, duże, niebieski oczy,delikatna twarz nieskłania mnie abym go zaakceptowała jako przyjaciela. Wpływa na to również to jak oceniali go inni.
Nepeczek był traktowany jak popychadło, ponieważ zawsze byl szeregowym. Wszyscy uważali, że jest tchórzem. A jednak pod koniec książki okazuje się, że jest on odważny, silny i z honorem(w przeciwieństwie do Gereba).
Jednakże ma on cechy charakteru ktore mi się podobaja. Niemeczek jako osoba dobra, serdeczna, ambitna, ale chorowita jest bardzo interesująca i ciekawa. Potrafil on udowodnić cos w co chłopcy z Placu Broni nie wierzyli. Z tego powodu skłonna jestem zaakceptować go jako przyjaciela
8 2 8
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T17:20:49+01:00
Ernest Nemeczek - charakterystyka

Moim zdaniem Ernest Nemeczek to najciekawsza postać powieści pt.: „Chłopcy z Placu Broni”.
Chłopiec miał jedenaście lat i był synem ubogiego krawca. Ponieważ był niski pełnił rolę jedynego szeregowca w grupie Chłopców z Placu Broni. Był to: „niepozorny, drobny, cichy chłopiec”.
Ernest Nemeczek był dumny, że należy do związku Chłopców z Placu Broni i że Boka wtajemniczał go w różne sprawy. Był trochę strachliwy, ale w trudnych sytuacjach potrafił zachować się bohatersko. To on wykradł Czerwonoskórym czerwono-zieloną chorągiewkę i stanął w obronie swoich kolegów, gdy Gereb zarzucił im brak bohaterstwa, i to on podczas walki powalił Feriego Acza. Nawet, kiedy proponowano mu przystąpienie do Czerwonoskórych nie zgodził się: „...wolę, żebyście mnie raczej utopili, niż żebym miał zostać zdrajcą”.
Był także chłopcem bardzo skromnym i odpowiedzialnym. Nie chciał być szeregowcem, ale posłusznie spełniał wszystkie rozkazy. Spełnił także rolę dobrego przyjaciela - nie wydał Gereba przed ojcem, mimo że ten był zdrajcą, a Bokę kochał jak własnego brata i gotowy był zrobić dla niego wszystko.
Plac był dla Nemeczka drugim domem. Podczas wojny bronił go jak lew. To jemu inni chłopcy powinni zawdzięczać zwycięstwo, ponieważ to on powalił na ziemię dowódcę Czerwonoskórych. Niestety, przepłacił to własnym życiem.
Myślę, że nigdy nie zapomnę Nemeczka. To wspaniała postać. Podziwiam Nemeczka za jego poświęcenie. Podoba mi się w nim jego dobroć, skromność i odwaga. Zawsze stał na stanowisku uczciwości i sprawiedliwości. Swoim zachowaniem i wspaniałą postawą udowodnił, że „jest prawdziwym bohaterem, prawdziwym mężczyzną, którego można uważać za dorosłego”.
19 2 19
2010-03-19T17:22:05+01:00
Ernest Nemeczek jest jedenastoletnim chłopcem.
Mieszka on tak jak reszta bohaterów książki w Budapeszcie we Wegrzech. Nemeczek jest szczupłym, niskim i wątłym chłopcem. Posiada on blond włosy, które są jasne, błyszczące, proste oraz krótkie. Jest on honorowym, wrażliwym, odważnym, cichym, uczciwym i lojalnym chłopcem. Zwykle jego koledzy traktowali go jak powietrze, które mimo to dzielnie wszystko znosił.
8 2 8