Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-19T18:46:09+01:00
Tego filmu nie można ocenić jednoznacznie. Pierwsza godzina filmu raczej nas bawi. Później coraz bardziej współczujemy głównemu bohaterowi. W gruncie rzeczy film ukazuje bardzo częstą sytuację życiową. Ukazuje jak łatwo z szanowanej i lubianej, aczkolwiek wyróżniającej się osoby stać się kimś nieakceptowanym przez nikogo "potworem". Przejmująca rola Johnny'ego Deppa jako samotnego, wrażliwego chłopca odrzuconego przez otoczenie.

Film z pozoru lekki, jednak jeśli umiemy patrzeć, dostrzeżemy głęboki sens i przesłanie w nim zawarte. Jeden z wielu filmów nie kończących się happy endem. Ukazuje również, że samotność sama w sobie nie była aż taka straszna. Straszną stała się dopiero gdy została przerwana spotkaniem z ludźmi, byciem w centrum uwagi i wreszcie miłością. Powrót do zamczyska po tym wszystkim był czymś potwornym. A jest to właśnie to, co wielu ludzi spotyka. Szczęście, które nagle zostaje odebrane.

Film "Edward Nożycoręki" zawiera wszystko co film zawierać powinien: skrzywdzonego bohatera, miłość, przesłanie, sceny zarówno bawiące jak i wzruszające, wspaniałe role i odniesienie do rzeczywistego życia.