Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T22:12:08+01:00

Ta odpowiedź została oznaczona jako zweryfikowana

×
Zweryfikowane odpowiedzi zostały sprawdzone przez ekspertów, dlatego mamy pewność, że są prawidłowe i bezbłędne. Od dawna na zadane.pl znajdziesz tysiące poprawnych odpowiedzi, które zostały sprawdzone przez moderatorów (najbardziej zaufanych członków naszej społeczności).
Czym jest miłość ?

Miłość w życiu człowieka jest bardzo ważna. Wszyscy jej potrzebujemy, chcemy mieć blisko taką osobę, która daje nam szczęście, pomaga w trudnych sytuacjach, a przede wszystkim kocha nas takich jakimi jesteśmy. Niestety nie zawsze jest tak jak byśmy tego chcieli... Osoba, z którą dzieliliśmy przyszłość, marzenia, a przede wszystkim, którą pokochaliśmy - zostawia nas... pozostaje nam tylko smutek, żal, tęsknota. Nie wiemy co zrobiliśmy źle i wciąż zadręczamy się myślami typu " co zrobiłem źle". Lecz moim zdaniem miłość czeka na każdego, aby uszczęśliwić go, lub unieszczęsliwić na zawsze...
A co na ten temat mówi literatura?
Motyw miłości występuje w wielu utworach literackich. Moim zdaniem najlepiej ukazał go William Szekspir w dramacie " Romeo i Julia ". Utwór ten, przedstawia historię tragicznej miłości dwojga młodych ludzi, którzy stali się wzorcami romantycznych kochanków. Romeo, gdy zobaczył ciało Juli w grobie podejmuje decyzje o samobójstwie. Dochodzi do przebudzenia Julii, która widząc śmierć Romea - postanawia przebić swoją pierś sztyletem i również umiera.
Następnym przykładem miłości w literaturze jest książka pt "Wichrowe wzgórza". Heathcliff tak bardzo kochał Katarzyne, że nawet po jej śmierci nie pozwolił jej odejść. Gdy sam umarł, zaznali oboje spokój..
Ostatnim przykładem, którym się posłuże jest Gustaw z utworu Adama Mickiewicza pt. „Dziady cz.IV”. Przedstawia losy bohatera, którego niesczesliwa milosc i nadwrażliwość doprowadziły go do samobójczej śmierci.
Myślę, że miłość istnieje na świecie, tylko trzeba w nią wierzyć. Czasem, a nawet często kończy się ona cierpieniem, ciągłym myśleniem o danej osobie i mnóstwem pytań, które sobie zadajemy... Lecz nie zawsze tak jest. Może dlatego, że nie była to odpowiednia osoba? Ludzie bardzo często mylą miłość z zauroczeniem, a to dwie odmienne relacje. Zauroczenie, jest to krótkotrwałe uczucie, które szybko się kończy, a zakochanie trwa całe życie, po rozstaniu ból przeminie, ale wspomnienia pozostaną na zawsze.Powinno być dobrze, nie jest z neta sama pisałam ; ) pozdrawiam :)
7 4 7