Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T21:04:02+01:00
"Kain zabija Abla"- opis obrazu


Chciałabym opisać obraz Marca Chagall pt. "Kain zabija Abla". Chagall, znany malarz urodził się w Rosji, ale swoją naukę i twórczość rozwijał w Paryżu.

Obraz pt." Kain zabija Abla" jest namalowany farbami olejnymi. Dominatą kompozycyjną na obrazie stanowiąjego główne elementy- dwóch mężczyzn. Z tytułu dzieła wnioskuję, że tymi ludzmi są Kain i Abel- bohaterzy będący tematem i sensem dzieła.

Na pierwszym planie, a zarazem w centrum obrazu widnieje dwóch braci. Są oni tytółowymi bohaterami jednego z rozdziałów Biblii. Jest to przedstawiona scena jak Kain zabija swojego młodszego brata. Są to początki dziejów ludzkości człowieka, dlatego są oni nadzy. Marc Chagall namalował Kaina bez połowy głowy oraz ręki, aby nie sugerować czym został zabity Abel. Widzimy, że mężczyzna wogóle się nie broni. Jest lekko pochylony i jakby czeka tylko na śmierć. Akcja rozgrywa się na zaoranym polu.

Tło obrazu zawiera niemal jednolite barwy: czerń i szary. Postacie są w kolorach czerwieni. Chagall bardzo oszcędnie użył w tym dziele barw, ale stosował odcienie jednego koloru.

Obraz ten jest o charakterze religijnym. Brakuje w nim ozdobników, piękna przyrody. Myślę, że przez odcienie szarości autor chciał przedstawić zło jakim jest zabijanie i zmusić widza do zastanowienia się nad pięknem życia ludzkiego.

http://www.obecni.net.pl/forum/download/file.php?id=80 -tu możesz zobaczyć ten obraz. ;)
Mam nadzieje, że pomogłam. :)