Odpowiedzi

2010-03-20T09:08:33+01:00
Opowieść czy bajka pt.W pustyni i puszczy opowiada nam historie o życiu dwójki dzieci porwanych na pustynie.
Staś to piętnalstolatek. Jego matka umarła przy porodzie zaś ojciec Stanisław Tarkowski to inżynier mieszkający z synem w Afryce.
Jest on wysportowany,zna języki obce,umie korzystać ze strzelby,i świetnie pływa.Umiał sobie poradzić w chwilach najbardziej krytycznych.Na początku powieści przedstawiany jest jako chłopiec zuchwały,markotny,i może nawet egoistyczny.Ale z biegiem czasu wymężniał i stał się bardzo dojrzały,myślał również o innych a w szczególności małej Nel.Przeszedł całkowita metarfozę która wyszła mu na dobre.
Nel to ośmioletnia dziewczynka Francuzka,córka przyjaciela ojca Stasia.Od narodzin żyła w luksusach ponieważ matka jej zmarła przy porodzie a ojciec przelał całą swoją miłość na ukochaną córkę.Była obdarzona ogromnym sercem które ofiarowała każdej istocie żyjącej na pustyni.Wyglądała na bezbronną małą dziewuszkę ale gdy trzeba było to umiała wstawić się za Stasiem.Życie na pustyni dało jej w kość ale udało jej się zwyciężyć.
Książka ta pokazała mi jakie życie może być trudne i nigdy nie wiadomo co może się stać,dlatego musimy korzystać z każdej chwili naszego życia i nie być zuchwałym tylko dobrym bo może ta osoba której okazałeś dobro w chwili złej pomoże ci.
1 5 1