Odpowiedzi

2010-03-19T21:08:49+01:00
Praca Syzyfa jest pracą daremną,bez końca, nie przynosząca efektów. Każdy człowiek z swoim życiu, ma takie chwile , gdzie jego starania są bezowocne.
W swojej rozprawce będę starał się udowodnić, że niektórych prac nie powinno podejmować się, ponieważ nie ma ona efektu końcowego. Postawioną tezę "Każdy człowiek jest Syzyfem" poprę następującymi argumentami.
Pierwszym argumentem jest "Stajnia Augiasza" z mitu greckiego Heraklesa polegała na oczyszczeniu nie uprzątniętej od lat stajni króla Augiasza. Stajnię trzeba było upszątnąć chodź ta praca była długo trwała i wymagała wielkiej cierpliwości żeby ten ład, nieporządek i rozdgariasz uprzątnąć.
Drugim argumentem jest praca Syzyfa, który został skazany przez Bogów: Zeusa, Hadesa, za zdradę tajemnicy ich sekretu. Jego praca była nieskuteczna i robiona na próżno.
Trzeci argument jest z życia. Porą zimową, gdy spadnie śnieg każdy człowiek stara się urządzić swoje podwórko np. odśnieżyć chodnik, ale nasz trud włożony w tą pracę jest na darmo, bo gdy przyjedzie płóg znów odśnieży drogę i ten śnieg będzie na naszym chodniku i tą czyność będziemy powtarzać do końca aż nie stopnieje śnieg.
Podsumowując praca robiona bez żadnego efektu jest praca bezsensowną. Nie warto się jej podejmować, ponieważ i tak nie przyniesie oczekiwanego efektu.
3 3 3