Odpowiedzi

2010-03-19T21:14:01+01:00
Uczeń Jezusa to ktoś, kto odkrywa, że jest osobą zdolną do tego, by mądrze myśleć, odpowiedzialnie decydować i wiernie kochać. To ktoś, kto nie mieści się w sobie, gdyż wie, że nie ma granic rozwoju. To ktoś, kto „wychodzi” z siebie na spotkanie z samym sobą, z drugim człowiekiem i z Bogiem i kto dzięki tym spotkaniom może każdego dnia stawać się kimś większym od samego siebie. Uczeń Jezusa wie, że jest kimś tak bezcennym, że nie można kupić go za żadne dobra materialne. Osoba może być kochana, ale nie może być przez nikogo posiadana. Uczeń Chrystusa to ktoś, kto nawet samego siebie nie traktuje jak własności.
Źródło: http://www.katolik.pl/index1.php?st=artykuly&id=1956
75 1 75
2010-03-19T21:14:23+01:00
Uczeń Chrystusa powinien postępować podobnie do niego, niczym jego cień.
Powinien odznaczać się pomocą dla drugiego człowieka oraz dobrocią jeśli chodzi o wspomaganie duchowe. Prawdziwy uczeń Chrystusa powinien mieć na przedzie cechę Uczciwy, oraz pokorę, przecież taki był Jezus. Uczniowie powinni szanować jego poświęcenie i uczęszczać na msze święte oraz odmawiać modlitwy. Wszystkie dni Święte czcić. Nie krzywdzić drugiej osoby i co najważniejsze, nie dobierać sobie imienia pana Boga...


To tyle, licze na naj :)
246 4 246
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-19T21:21:26+01:00
Uczeń Chrystusa powinien umieć słuchać. Bym szczerym i otwartym. Dobrze radzić i służyć pomocą tym którym jest ona potrzebna. Należy być zawsze życzliwym i tolerancyjnym w stosunku do innych ludzi nawet wtedy gdy żle o nas mówią. Trzeba być miłosiernym i zawsze ale to zawsze kochać bliżnich. Wielbić Pana i głosić dobrą nowinę. Modlić się własnymi słowami, rozmawiać z Panem o swoich problemach on zawsze pomorze w ten czy inny sposób. Należy mu dziękowac za dobroć wsparcie i pomoc. Bo ten kto dziękuje to prosi dwa razy. Uczeń powinien przepprosic za zle czyny i zawsze dążyć do poprawy, okazac skruchę i obiecac ze nigdy tego nie zrobi.. Nie czynic nikomu na zlosc. Być dobrym to sztuka w dzisiejszym świecie gdzie wokolo nas tyle zła.
130 3 130