Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T20:06:58+01:00
10 Porywacze rzucili się na chłopca,odebrali mu broń i przewrócili na ziemię.
Okrutny Gebhr chciał aby Stasiowi obciąć prawą pięść.Na szczęścdie uspokoił go Idrys.
W tej samej chwili u wejśći a ukazała się Nel,Saba jej towarzyszył.Zobaczywszy jak Staś leży na ziemi dziewczynka natychmiast się rozpłakała.Saba wyczuł niebezpieczeństwo i szybko stanął przy chłopcu.Zaczął warczeć i widać było,że jeśli zbliży się ktoś do Stasia pies rzuci się na niego.Nel zawołała w tym czsie Dinah,która rozcieła krępujące Stasia więzły.
Po chwili Idrys zawołał,żeby szykować się do drogi.Niebezpieczeństwo nad dziećmi mieło,ale Staś stracił szanse na ratunek.


11 Karawane pędziła coraz dalej na południe.w czasie nocnych postojów Stasiowi związano ręce aby nie próbował ich zabić.Od tamtego zdarzenia nocą zawsze wystawiano wartę.W nocy chłopiec opowiedział Nel co chciał zrobić-zabić wielbłądy a by Beduini nie mogli dalej uciekać.Nel bardzo gniewała się na psa za to ,że w tedy zaszczekał.


12 Na pustyni dzieci zobaczyły miraż.To zjawisko nazywało się - fatyamorgana.Uczestnikom karawany wydawało się ,że widzą ogrody Medinetu.Beduini zabili strażnika,którego spotkali podczaj pojenia wielbłodów na Nilem,aby nie powiedział,żę oni tam byli.Od tego momętu karawana zaczęla podróżować nocą.


13 Za Asuanem zaczęło brakować pożywienia.Stasiowi udało się ukryć siedem naboi.Chłopiec zaproponował Idrysowi naukę strzelania.Gdy nadarzyła się okazja by zabić Idrysa,do obozu przybyła grupa jeźdzców .Staś zrozumiał,żę teraz będzie jeszcze trudniej odzyskać wolność.Gdy jeźdzcy poinformowali Beduinów o zwycięztwie Mahidiego z generałem Gordonem i zdobyciu Chartum.14 Dzieciom pozostała jedyna nadzieja,że Smain szybko wymieni ich na swoją rodzinę.Arabowie cieszyli się ,żę dostaną wielką nagrodę za wydanie porywaczy.
15 Po dwóch tygodniach podróżnicy dojechali do Chartumu.Widok białych dzieci denerwował murzynów i chcieli grozić okrutnymi okrzykami.