USA
1.położenie geograficzne
2.klimat
3.Ukształtowanie terenu
4.Ludność (ras,skąd przybyły te rasy do USA,liczba mieszkańców na km kwadratowy)
5.Urbanizacja
Problemy aglomeracyjne
Jakie czynniki spowodowały że Stany Zjednoczone są potęgą w rolnictwie

2

Odpowiedzi

2009-10-27T17:01:18+01:00
Stany Zjednoczone, Stany Zjednoczone Ameryki - państwo w Ameryce Północnej graniczące z Kanadą od północy, Meksykiem od południa, Oceanem Spokojnym od zachodu, Oceanem Arktycznym od północnego wschodu, Oceanem Atlantyckim od wschodu.
Trzecie pod względem liczby ludności i trzecie pod względem terytorium w skład którego wchodzą jeszcze pozastanowe wyspy na Pacyfiku (Baker, Guam, Howland, Jarvis, Johnston, Kingman, Mariany Północne, Midway, Palmyra, Samoa Amerykańskie, Wake) i na Atlantyku (Wyspy Dziewicze, Navassa, Portoryko - największa z nich, formalnie państwo stowarzyszone z USA).

Rozmaite językowo i kulturowo, wojujące pomiędzy sobą ludy tubylczych Amerykanów, w tym stosunkowo mniej rozszczepieni Inuit, zamieszkiwały obszary dzisiejszych Stanów Zjednoczonych przez co najmniej ostatnie 20 000 lat. Przed przybyciem Europejczyków, i co za tym idzie, sprowadzeniu siłowo przez nich na te ziemie pojmanych w Afryce Zachodniej i zniewolonych Afrykanów do pracy na plantacjach, populacja autochtonów stanowiła grubo ponad milion mieszkańców.

Naturalne zagrożenia kraju to tsunami, wulkany, trzęsienia ziemi, huragany wzdłuż wybrzeża Atlantyku i w Zatoce Meksykańskiej, tornada na obszarach centralnych i południowo-wschodnich, lawiny błotne i pożary w Kalifornii, powodzie.
10 4 10
Najlepsza Odpowiedź!
2009-10-27T17:04:08+01:00
1.Państwo połozone w Ameryce Północnej.
Graniczy z: Kanadą, Maksykiem ,Oceanem Spokojnym, Ocean Arktyczny, Ocean Atlantycki
2. Ogólnie klimat jest tam umiarkowany
3. Powirzchnie kraju ukształtowały: równiny centralne, góry, wzgórza i krajobraz wulkaniczny
4.Ludność wynosi tam 307359000
5.To proces rozwoju istniejących miast i powstawania nowych.
14 3 14