Odpowiedzi

2010-03-20T08:03:11+01:00
Drogi Jarku

Na początku mojego listu serdecznie Cię pozdrawiam.Kiedy to po raz ostatni widzielismy sie?Chyba dwa lata temu,czy nie ?Ale mniejsza o to.
Pisze ten list by przekazać Ci informacje na temat pewnej krainy.Musisz wiedziec ze jest to dziwna kraina.W niej wszystko jest na opak.Ludzie chodzą do tyłu,jest to miejsce odbite w lustrze.Wszystko jest tam podobne do naszej stolicy.Tak stolicy.Ale jednak jest zancząca róznica.Otóz to nie nazywa sie Warszawa, a Awazsraw.Jak pewnie zauważyłes czytając od tyłu wyjdzie Warszawa.Gdyby tego było mało,kazda uliczka ze swoją prawdziwą nazwą jest tam ale rowniez z odwruconym szykiem.Wszyskie sklepy i inne rzeczy ktore mozna przeczytac oraz nazwiska czyatając od tyłu wyjdą nam nasze polskie.Jest to kraina zaiste niezwykła,gdy pierwszy raz o niej uslyszalem wybuchlem smiechem.A zapomniłabym w tej krainie nie rządzą ludzie tylko pająki! Nie zdziwi mnie twoje zaskoczenie ani oburzenie wywołane tym listem. Ale powiec czy ja kiedykolwiek Cię oszukałem?
Koncząc swój list prosze pozdrów zonę i dzieciaki.


pozdrawiam jas
2010-03-20T08:05:25+01:00
Drogi Pawle

Piszę do Ciebie ten list,bo chcę Ci w nim opisać krainę,w której wszystko jest na opak.Nic tu nie jest takie jak w naszym świecie.Nie ma tu zwykłych ogrodów,kwiaty zwisają na dlugich gałęziach wysokich drzew,a owoce rosną na ziemi.Można je sobie brać kiedy ma się na nie ochotę,nawet nie trzeba za nie płacić.Słońce świeci tu przez cały czas,a gdy ma się ochotę na drzemkę,kładzie się na jednym,ogromnym liściu,a drugim miękim jak puchowa kołdra przykrywa się.Wszystko cokolwiek sie zobaczy jest tak odminne,że trzeba tego dotknąć,by uwierzyć,że to jest prawda.W domach nie ma okien,ani drzwi,wsztscy sa radośni i życzliwi dla drugiej osoby.W parku niedaleko domku,w którym mieszkam,żyją rózne zwierzęta w pełnej harmonii.Żadne z nich nie ucieka przed drugim,chodzą koło siebie,tak jakby od zawsze byli przyjaciółmi.
To wszystko jest po prostu nieprawdopodobne,lecz gdy przyjedziesz mnie odwiedzić,sam sie przekonasz jak cudna jest owa kraina,w której nie istnieje zło,walka o przetrwanie,a panuje jedynie wszechogarniająca miłość,do wszystkich i do wszystkiego co się tu znajduje.
Czekam na Twój przyjazd.
Marek.
2 1 2
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T08:19:35+01:00
Miejscowość,20.03.2010rok
Droga Agnieszko !!
Piszę do Ciebie w dwóch sprawach. Po pierwsze chciałabym się dowiedzieć co u Was słychać a po drugie chcę Tobie opowiedzieć o pewnym tajemniczym miejscu.
Parę tygodni temu nie miałam co robić więc postanowiłam się przejść.Poszłam tak jak zawsze do naszego ulubionego parku. Gdy usiadłam na ławce zrobiło się bardzo zimno i zaczął wiać okropny wicher. I właśnie wtedy zobaczyłam w płocie jakieś stare drzwi.Postanowiłam więc,że tam wejdę.Okazało się, że to drzwi do tajemniczej krainy.Jest bardzo dziwna ponieważ wszystko jest w niej na odwrót.Ludzie chodzą do góry nogami w dodatku tyłem a słońce świeci od dołu !!
Poznałam tam bardzo miłą dziewczynę ma na imię Aisak co w naszym świecie znaczy Kasia.Zaprosiła mnie do swojego domu do którego oczywiście weszłyśmy przez OKNO. Aisak wszystko to co chciała powiedzieć musiała pisać mi na kartce ponieważ wszystkie słowa mówiła na odwrót. Tak więc np. zwykłe cześć zmieniało się na ĆŚEZC !!
Na pożegnanie Aisak podarowała i swoją ulubioną książkę (którą czyta się od tyłu).Bardzo się ucieszyłam ponieważ książka okazała się wspaniała!
Nie mogę się doczekać kiedy do mnie przyjedziesz i razem pójdziemy do tej wspaniałej krany !!!

Enczedres Aineiwordzop
(Serdeczne Pozdrowienia)
Airotkiw
(Wiktoria)