Wyobraź sobie, że uczestniczyłaś/uczestniczyłeś w obchodach Święta Czekolady.Napisz do koleżanki lub kolegi list, w którym opowiesz o tej imprezie.(akapity,elementy listu:data, miejscowość, nagłówek, pozdrowienie, podpis, zwroty do adresata)
Prosze bardzo pomóście plis!

2

Odpowiedzi

2010-03-20T08:27:51+01:00
Droga .......

Chciałam Ci opowiedziec o przygodzie z dnia obchodow czekolady. Więc bylismy z klasa na takiej imprezie bylo bardzo ciekawie i interesujaco wszyscy fajnie sie bawili zrobili nam tam fajne konkursy np opowiem ci jedna wybralismy po jednym przedstawicileu z kazdej klasy i ta osoba brala udizal w konkursie miala zjesc najwiecej czekolady z wszystkich uczestnikow i byla nagroda dla wszystkich wyobraz sobie ze bartek z naszej klasy w tym strtowal i chcial wygrac i wygral wszyscy dostalismy nagrode byl najlepszy i wszyscy bili mu brawo. Ale wiesz powiem Co że śmiesznie wygladał był cały z czekolady a ja musialam mu to powiedziec bo nikt inny nie chcial ale to opowiem ci pozniej teraz jest najwazniejszy ten fajny dzien naprawde bylo super szkoda ze nie bylo cie tu ze mna pozdrawiam i całuję (np).


......
3 2 3
2010-03-20T08:41:15+01:00
Szamotuły dn.13.10.97
Święto Czekolady

Witaj! Wczoraj uczestniczyłem w obchodach Święta Czekolady. Rozpoczęło się wcześnie rano, a zabawa trwała do późnych godzin wieczornych. Pierwszy raz obchody tego święta odbyły się w naszym mieście. Przyszło mnóstwo rodzin z dziećmi. Organizatorzy zapowiedzieli świetną zabawę.
Było mnóstwo atrakcji, a mianowicie: pokazy rzeczy które można zrobić z czekolady, wykłady na temat historii czekolady, a dla dzieci ogromna czekoladowa fontanna. Można było spróbować czekolad z różnych zakątków świata. Przyjechali do nas handlarze m.in. z Francji, Brazylii, a nawet z samego Barbadosu. Można było też przeżyć czekoladową kąpiel. Mnóstwo dzieci zjeżdżało na zjeżdżalni, na którą co chwile wpływała nowa płynna czekolada. Gdy zrobiło się trochę zimniej zaproszono nas do wielkiego namiotu i poczęstowano gorącą czekoladą z orzechami laskowymi. Na końcu w namiocie ze zraszaczy zaczął padać czekoladowy deszcz.
Uważam, że to święto to bardzo dobry pomysł. Bardzo mi się tam podobało. Cieszę się, że wziąłem udział w obchodach tego święta. Dowiedziałem się mnóstwa nowych rzeczy o historii czekolady i technikach jej wyrabiania. Na pewno zacznę szukać nowych ciekawostek na temat czekolady. Szkoda, że Ciebie tam nie było.
Pozdrawiam
Miron Suterski

Też miałem to zadanie, ale na teście próbnym. ;]
4 2 4