Odpowiedzi

2010-03-20T08:52:33+01:00
Nawiązując do tematu wymienionego powyżej jednoznacznie mogę stwierdzić,iż przyjaźń jest najlepszym lekarstwem na prawie każdą porę dnia,smutek czy radość...
Moim pierwszym argumentem potwierdzającym wyżej zaprezentowane stanowisko jest to,że każdy człowiek żyje dzięki pokarmowi,tlenowi,pieniędzy ,ale w chwilach ciężkich psychicznie dla człowieka nie pomogą pieniądze. Najbardziej wtedy potrzebny jest przyjaciel u progu Twego życia, który Ci pomoże, doradzi, pocieszy. Nie każdy przyjaźni zaznał ,ale po przywiązaniu się z osobą takie uczucie iskrzy, i stajecie się powoli ludźmi ufającymi sobie do granic możliwości.
Przyjaźń nie trafia się zbyt często, więc gdy trafi się okazja, trzeba ją wykorzystać,by potem,gdy będziemy w potrzebie odebrać współczucie od tej osoby.
Drugim argumentem potwierdzającym tą tezę jest to,iż kiedyś (chodzi mi o średniowiecze) ludzie żyli z tego co upolują,zazwyczaj niektórzy umierali z przemęczenia lub braku lekarstw na choroby,lekarstwem mogła być przyjaźń. Teraz dajmy na to dwóch przyjaciół którzy nierozłącznie przechodzili kolejne kroki w swym życiu, a nagle to co między nimi było rozpada się.Tak mocnego uczucia nie da się zniszczyć, nigdy nie tak aby nie mogło powrócić.Przyjaźń jeśli już poczęta długo przeżyje między dwoma osobami.
Przykładem tego mogą być mąż i żona, którzy również przechodzili ścieżki swego życia, czy to w smutku,czy radości.Kłótnie między nimi które wydawałyby się ich rozdzielić na pewno nie były mocniejsze od uczucia w jakim się poznali,przyjaźń.
Podsumowując myślę,że przyjaźń to jedno z najmocniejszych uczuć, którym Bóg obdarzył wielu ludzi.
9 4 9
2010-03-20T08:54:03+01:00
Dzis postaram udowodnić teze że przyjażń jest potrzebna człowiekowi w życiu.Odwołam sie czesciowo do życia .
Po pierwsze przyjażń poszerz naszą komunikatywność,stajemy sie otwarci.
Po drugie dzike przyjaciołom możemy dosnac nowych uczućtj.Wspólne rowiazywanie problemów.
Następnie przyjaciel jest osabą która najlepiej nas zrozumie ,doradzi.
Przyjacielowi możemy się zwierzać ze smutków i trosk ,a także ofiarować nasze tajemnice.
Dzięki przyjaźni nasze smutki rozwiewają się.
Kolejnym argumentem jest to że przyjaźń to najwspanialsza rzecz jaka może sie człowiekowi przytrafić w życiu
WARTO MIEĆ PRZY SOBIE WSPARCIE OSOBY KTÓRA CHCE DLA CIEBIE NAJLEPIEJ.
Kolejnym argumentem jest to że przyjaźń pielęgnowana możne jest niezbedna w życiu człowieka.przerodzić się w coś więcej.Nastepnie przyjaciół ani pryjażni nie kupimy za pieniądze.Pryjaż treba zdobyć cieżka praca i wysiłkiem.
Na zakonczenie dodam że przyjażń to zjawisko niedocenianie dziś,a zapamietac trzeba jak łatwo zaniedbać przyjaz a jak trudna j odzyskać.
Udowodnionymi argumentami potwierzdiłem teze że przyjażń to
7 3 7
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T09:25:14+01:00

Plosem bardzo..;-)Życzę powodzenia!
To tak; życie jest piękne.... Nie brakuje w nim nic, jakby to ująć , ,,Raj". Jednak zawsze nam czegoś brak. Życiowe błędy uczą,że wszystkie zdarzenia wpływają na rozwój człowieka (rozwój siebie).Mogą sprawić,że dzięki nim może stać się dobrym lub złym,mądrzejszym,bardziej doświadczonym lub przeciwnie zmarnować swoją szansę. Tak jak naprzykład praca, szkoła, a nawet przyjaźń.
Czy jednak przyjaźń jest niezbędna człowiekowi do życia?Uważam że tak.
Myślę że przyjaźń to największe uczucie obok miłości
Człowiek,który nie ma przyjaźni często czuje się samotny,wpada w '' depresje'',jest zamknięty w sobie.Ludzie mówią wtedy,że jest sam bo na to zasłużył. Ale tak nie jest! Przyjaźń wie kiedy ma przyjść. Ona zna granice człowieka.
Mówią że ,,Prawdziwych przyjaciół poznajemy w biedzie,, Czasem to się sprawdza, ale nie zawsze. Osoby posiadające przyjaciela wiedzą,że mają pomocną dłoń.Kiedy potrzebują wsparcia są przy nich bliskie osoby,na które zawsze mogą liczyć.To sprawia że są dowartościowani.
Powiedzmy np. książkę ,,Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej - Ula, Pestka, Marin, Julek i Zenek. Zenek dzięki przyjaźni nie czuł się samotny. Pomagali sobie.
W powieści Aleksandra Kamińskiego opartej na prawdziwych wydarzeniach można znaleźć przykład szczerej,oddanej,beztroskiej przyjaźni.Alek , Rudy , Zośka żyją w Warszawie podczas wojny.Byli to młodzi ludzie,którzy wierzyli w dobre dla Polski zakończenie wojny.Pomagali sobie wzajemnie,gdy ktoś dostał się w ręce Niemców.Ważnym momentem była '' Akcja pod Arsenałem'',gdy Rudy został pojmany przez niemiecką policję.Jest tak przesłuchiwany jednak nie chce udzielać informacji obciążających kolegów.Zostaje torturowany.Zośka zorganizował odbicie kolegi z rąk Niemców.Akcja nie dochodzi do skutku.Następnym razem wszystko idzie zgodnie z planem.Niestety,niedługo po odbiciu Rudy umiera ze względu na zadane mu rany.Chłopcy podjęli się zadania niemożliwego,aby uratować swojego przyjaciela.Wydaje mi się,że możemy to uważać za dowód głębokiej przyjaźni.
Współczesnym świecie naukowcy robią wiele by wyeliminować z naszego życia ból.Mówi o tym cytat ' przyjaciele są jak ciche anioły,unoszą nas,gdy nasze skrzydła zapominają jak latać'.Nikt nie lubi samotności,jednak zdarzają się chwile,w których kochamy zachody słońca.Zdobywając sukces,wznosząc się na szczyty,otacza nas wielu przyjaciół,jednak zwycięzca ma wielu przyjaciół,zwyciężony ma dobrych przyjaciół.
Prawdę mówiąc prawdziwa przyjaźń jest człowiekowi niezbędna do życia.Może ona odmienić życie człowieka, i pozytywnie zmienić jego charakter.Przyjaciel pomaga w trudnych sytuacjach,pociesza,wysłucha,doradzi,ale i skrytykuje lub wspólnie pomilczy.Życie na pewno stałoby się łatwiejszym,gdy możemy na kogoś liczyć.
Mimo wielu wysiłków ludzi na świecie brakuje przyjaźni.Ludzie znacznie częściej myślą o sobie,jednak istnieją osoby,których obchodzi też dobro innych.Uważam,że powinniśmy robić wszystko by mieć przy sobie wiernych i oddanych przyjaciół.


Pozdrawiam...
5 5 5