Odpowiedzi

2010-03-20T09:54:10+01:00
Nie każdy Polak przestrzega prawa. Oczywiście, większość stara się żyć zgodnie z obowiązującymi w Polsce zasadami, aczkolwiek przestępcy mają takowe prawa w głębokim poważaniu. Tak więc Polacy dzielą się na 2 grupy : przestrzegający prawa i nieprzestrzegający prawa. Młodzież jak najbardziej może wejść w konflikt z prawem. Jednakże do 13 roku życie, za przewinienia dziecka odpowiadają tylko i wyłącznie jego rodzice. Jeżeli nastolatek skończy 13 lat, uznaje się, że może "popełniać zbrodnie świadome". Od tego momentu może trafić do poprawczaka (bądź mieć nadzór kuratora. )
2010-03-20T10:04:20+01:00
Wielu Polaków przestrzega prawo obowiązujące nas.Lecz znajda się wyjątki , którzy z czystą rozwaga łamią jej.Jedni żyją zgodnie z zasadni prawnymi , a ni nie postępują złe nawet nie wiedzą jaka ich kara może za to spotkać. Często są to osoby , które się nie boją myślą ze prawo ich nie dosięgnie , wtedy czuje się potężni przed innymi. Również wielu nastolatków mam problem z prawem ,pobicia, narkotyki , kradzież cała winna należy do nich bo od niech zależy w jakich grupach przebywają i z kim się spotkają . Również rodzice powinni w jakiś sposób kontrolować swoje dzieci,aby zapobiec problem z prawem . Każdy nastolatek możne być karany , po czym może wylądować w poprawczaku lub mieć nadzór kuratora. Myślę ze każdy młody człowiek powinien przemyśleć co robi , zanim zniszczy sobie życie na zawsze.
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T10:06:29+01:00
Czy Polacy przestrzegają prawa,czy młodzież może wejść w konflikt z prawem? Jak najbardziej tak.

Z przestrzeganie prawa przez Polaków bywa różnie. Często słyszymy w radiu telewizji lub czytamy w prasie ze jakiś kierowca potracił kobietę, dziecko lub mężczyzne ze skutkiem śmiertelnym. Najgorsze jest to że okazuje się ze kierowca był pod wpływem alkocholu. Zostało złamane prawo mowiące ze jeżeli jesteśmy pod wp[ływem alkocholu nie wolno nam prowadzić samochodu. Złamaniem prawa może być gwałt , pobicie, morderstwo niestety takie rzeczy zdażaja sie coraz częściej. Ofiarami padaja często przypadkowe osoby ktore akurat sie "nawineły"
Niestety jest jeszcze kwestia młodzieży. To właśnie oni najczeście teraz wchodza w konflikt z prawem. Chcąc udowodnic jacy oni to nie sa dochodzi do strasznych sytuacji nieraz. Słyszymy o pobiciach gwałtach, narkomani, przemocy wśród rówieśnikow.
Sytuacje moga być rożne a ofiara może być każdy. Na taki temat moznaby pisac bez konca wymieniać sytuacje ludzie w nich uczestniczacych. Wnioski mogły by być nienajlepsze.