Odpowiedzi

2010-03-20T13:21:57+01:00
(akapit 1)Adam Cisowski jest głównym bohaterem książki Kornela Makuszyńskiego pt: "Szatan z 7 klasy". Chłopiec miał 17 lat, nazywany był "szatanem lub "diabłem". Jego ojciec był lekarzem, a matka zajmowała się czworgiem młodszego rodzeństwa.
(akapit 2)Bohater był szczupły, wysportowany i kręty. Miał bladą cerę i jasne, rozumne oczy. Na twarzy często pojawiał się uśmiech. Na jego buzie opadały ciemne włosy. Sądząc po jego budowie musiał być sprężysty i silny. Przemawiał głosem miękkim i melodyjnym.
(akapit 3)Adaś zawsze brał na siebie odpowiedzialność. Często rozwiązywał trudne zagadki, dzięki swojemu bystremu umysłowi. O jego odwadze może świadczyć choćby śledzenie niebezpiecznych 3 opryszków. Był mądry, ponieważ dostawał bardzo dobre stopnie. Nie znalazłby skarbu, gdyby nie jego pomysłowość, a także wytrwałość i upartość dążenia do celu.
(akapit 4)Szatana można uznać za pozytywną postać i bohatera tej lektury. Jestem pewny, że można brać go za wzór. Każdy chciałby mieć tak wspaniałego przyjaciela.