1) Wyjaśnij, jakie znacznie dla gospodarki Egiptu ma Kanał Sueski.

2) Wymień trzy miejscowości, w których znajdują się zabytki starożytnego Egiptu.

3) Wyjaśnij, jakie znaczenie dla Egiptu ma turystyka zagraniczna.

4) Między 1910 a 1994 rokiem w Republice Południowej Afryki realizowano politykę apartheidu. Podaj przykłady dyskryminacji ludności murzyńskiej.

2

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T11:05:23+01:00
1. Dlatego, że tym kanałem są transportowane różne produkty inaczej gdyby nie było kanału Sueskiego rybacy, podróżnicy itp. musieliby opłynać cała Afrykę do okoła.

Zad 2

Kair, Aleksandia,Giza

Zad 3

Turystyka zagraniczna w egipcie jest bardzo dobrze rozwinięta ponieważ przybywa do tego kraju wielu turystów z innych krai. Egipt jest bardzo ładnym państwem i wpływy w tym kraju z turystyki wyniosły 1,4 mld dol.

Zad 4

RPA było zamieszkiwane przez plemienia Buszmenów oraz Hotentolów.
wprowadzenie ustawy o segregacji rasowej (rasizm) efetktem tego są ruchy wyzwoleńcze czarnej ludności, zaczyna się także ozwój afrykanerskiego ruchu nacjonalistycznego.
Mało tego czarna ludnośc była wyzyskiwana, terroryzowana przez białych ponieważ Apartheid był prawem pozwalającym na to.

Pozdrawiam arek7234
liczę na naj.

3 3 3
2010-03-20T11:14:14+01:00
1. Kanal sueski przyczynil sie do rozwoju egiptu poniewaz wzrosla liczba osob odwiedzajacych egipt. Wymiana na lini europa zachodnia- azja, australia toczy sie wlasnie przez kanal sueski
2. Giza, aleksandria, asuan
3. Turystyka zagraniczna to jedna z najwazniejszych galezi gospodarki w egipcie. Przynosi ogrone zyski, piramidy, sfinksy, staroegipskie miasta to dziala na turystow;)
na 4. nie potrafie odpowiedziec

mysle ze pomoglem;)
licze na naj:D
2 4 2