Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T13:45:43+01:00
Ania Shirley jest główną bohaterką lektury "Ania z Zielonego Wzgórza".Jej rodzice zmarli, kiedy Ania miała 3 mięsiące.
Anna miała rude włosy i piegi. Kiedy trafiła na Zielone wzgórze, miała około 11 lat.Ubrana była w bardzo krótką , wąską i brzydką sukienke z szarożółtej szorstiej wełny.Na głowie miała wyblakły, brunatny kapelusz marynarski, z pod którego opadały na ramiona 2 grube czerwone jak ogień warkocze. Twarz jej była drobna, blada,,chuda i bardzo piegowata.
Ania była dzieckiem bardzo wrażliwym impulsywnym, nie potrafiącym opanować emocji.Cechowały ją prawdomówność i szczerość. Mówiła prawdę prosto w oczy i miała odwagę głośnego wyrażenia swoich sądów.Przy tym wszystkim Ania była bardzo zdolną, ambitną i pracowitą uczennicą.Konsekwentnie dążyła do celu.Nie było w niej cienia egoizmu, potrafiła wyrzec się wymarzonych studiów, by pozostać z niedomagającą Marylą. Z wiekiem nauczyła się panować nad emocjami. Potrafiła skupić się na wykonanej pracy.Była powodem do dumy dla swych opiekunów.
I tu własna ocena...
2010-03-20T14:17:57+01:00
Anię poznajemy gdy ma 11lat,urodziła się w Nowej Szkocji. Jej wygląd nie jest zachwycający,dziewczynka była bardzo chuda.Miała małą blada twarzyczkę,pokrytą piegami,miała też duże zielone oczy.Jej utrapieniem były dwa grube,rude
warkocze .Dziewczynka zawsze była wesoła,pogodna i radosna.Cieszyła się każdą chwilą chwilą swojego życia.Niestety była roztrzepana, lekkomyślna i nieuważna,a przez jej złe wady często wpadała w kłopoty.Ania to zadziwiająca dziewczynka.Nigdy nie wiadomo co ją jeszcze spotka. Imponuje swoją swoją wyobraźnią,postawą ducha i pracowitością.Uważam że powinniśmy brać z niej przykład,gdyż ona zawsze jest pełna nadziei i optymizmu,nawet kiedy przytrafiają się jej liczne kłopoty.Sądzę że każdy z nas chciałby mieć taką przyjaciółkę jak Ania.