Rozprawka:
"Kamienie na szaniec" to "opowieść o wspaniałych ideałach BRATERSTWA i
SŁUŻBY, o ludziach, którzy potrafią pięknie umierać i PIĘKNIE ŻYĆ."
Masz udowodnic ze ta chsiazka mowi o - 1 argument - braterstwie; 2
argument - słuzba, 3 argument - ze oni potrafią "pięknie umierać i
PIĘKNIE ŻYĆ".

do 21.03.2010r (niedziela) :)

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T13:22:33+01:00
Książka Aleksandra Kamińskiego " kamienie na szaniec" nazywana jest często opowieścią o wspaniałych ideałach służby i braterstwa. ale czy na pewno nią jest?
"kamienia na szaniec" opowiadają o losach trzech chłopców w czasie II wojny światowej. jest to Alek, Rudy i Zośka, trzech młodych bohaterów, którzy bardzo wyróżniali się spośród swoich rówieśników. codziennie ryzykowali swoim życiem, nie tylko walką z bronią w ręku, ale także w akcjach Małego Sbotażu. wykazywali wielkie zaangażowanie służbą. byli pomysłodawcami wielu akcji, np. kopernikowskiej, kinowej, pod Arsenałem. przeciw Paprockiemu, czy też akcji dywersyjnych.
chłopcy wyrabiali w sobie autodyscyplinę i odpowiedzialność za innych ludzi. te cechy przydały się im w walkach konspiracyjnych. już od pierwszych dni wojny pomagali pokrzywdzonym. mimo złych warunków życia bohaterowie wykorzystywali czas jak najbardziej aktywnie. wojna zmusiła ich do podjęcia pracy zarobkowej. chłopcy zatrudnili się jako szklarze ale i nie tylko. byli drwalami, wyrabiali marmoladę. znaleźli czas na stwarzanie tajnych kółek samokształceniowych.

jak ci się podoba to napisz do mnie wiadomość a napiszę ci resztę tej rozprawki...
ona nie jest z internetu...
1 3 1