Odpowiedzi

2010-03-20T13:56:32+01:00
Czesc :)

Bohaterem literackim, który w swoim życiu kierował się miłością jest napewno Romeo z powieści "Romeo i Julia" Szekspira. Jest to postac pozytywna.
Romeo w swoim życiu kierował się miłością do Julii. Nie zważał na to, że ich rody się kłóciły. Pomimo zakazów za wszelką cenę chciał spędzić życie z ukochaną. Jego miłość była ogromna. Za spędzone chwile z ukochaną był w stanie poświęcić życie. Był człowiekiem szczęśliwym, poniważ Julia odwzajemniała jego uczucia, ale był również nieszczęśliwy, ponieważ środowisko było stanowczo przeciwne ich związkowi. Była to miłość romantyczna. Prowadziła do katastrofy. Romeo nie myślał realnie, był oderwany od świata. Miał swój własny świat koncentrujący się jedynie wokół Julii. Wierzył w to, że będzie z nią na zawsze, szalał za nią.
Uważam, że bohater ten żył jedynie dla miłości, a kiedy wydawało mu się, że jego ukochana nieżyje, postanowił odebrac sobie życie, ponieważ nie wyobrażał go sobie bez ukochanej.


daj naj ;*
12 4 12
2010-03-20T13:58:07+01:00
W książce Antoine de Saint- Exupery głównym bohaterem jest Mały Książę.
Autor opisuje go jako małego człowieczka o jasnych włosach z asteroidy B-612.
Bohater lektury jest osobą ciekawą świata. Dowodem na to są jego liczne pytania, na które musi dostać odpowiedź. To świadczy również o dociekliwości. Mały Książę to wrażliwa osóbka, która podatna jest na wyrządzone krzywdy. Łatwo go urazić. Przykładami są: odmowa lotnika na prośbę namalowania baranka oraz zignorowanie słów Małego Księcia mówiących o tym, co powiedział jego przyjaciel lis. Ta wrażliwość wynika między innymi z tego, że na swojej planecie opiekował się kapryśną różą. Mimo wszystko, starał się robić to najlepiej jak potrafił.
Bohater książki głosił wiele prawd i sentencji życiowych. Oto niektóre z nich:
"Na zawsze jestes odpowiedzialny za to co oswoisz". Gdy ktoś podejmuje się opieki nad kimś lub nad czymś, powinien robić to niezależnie od swojego "widzi mi się".
"Gdy jest bardzo smutno to kocha sie zachody słońca". Ta sentencja ukazuje nam jak piękne są zachody i, że powinniśmy zwracać większą uwagę na rzeczy małe, na pozór bezwartościowe. Ponieważ dopiero z perspektywy chwili dostrzegamy jej piękno.
"Najważniejsze jest dla oczu niewidoczne. Dobrze widzi się tylko sercem". Ta myśl przewodnia książki daje nam wiele do przemyśleń i przekazuje mądrość, że cech charakteru nie da się zobaczyć oczami tylko poznając drugiego człowieka i patrząc na niego sercem.
Uważam, że Mały Książę zasługuje na to, żeby na podstawie jego losów powstał film. A to dlatego, iż wielu ludziom mógłby pomóc w rozwiązywaniu różnych sytuacji życiowych.
6 3 6