Odpowiedzi

2010-03-20T15:24:07+01:00
Alek:
Aleksy Dawidowski, przez kolegów nazywany ''Glizdą'' ze względu na wysoki wzrost. Ur. się 3 listopada 1920r. zmarł w wyniku odniesionych ran 30 marca 1943r. Podharcmistrz, członek podziemnej organizacji ''Wawer'', sierżant, podchorąży AK, odznaczony Orderem Virtuti Militari. Alek był wysokim, szczupłym chłopcem o niebieskich oczach i jasnych włosach, ciągle się uśmiechał, mówił szybko wymachując przy tym rękami. Potrafił jednak panować nad sobą w chwilach ważnych, był wyjątkowo szczery, bezpośredni i uczynny,posiadał też wyjątkowy talent przywódczy. Doskonały narciarz, pochodził z rodziny inteligenckiej, jego ojciec był dyrektorem fabryki, znanym działaczem społecznym.

Rudy:
ur. 6 maja 1921r. zmarł na skutek odniesionych ran skatowania przez Gestapo 30 marca 1943r. Harcmistrz, członek organizacji ''Wawer'', podporucznik AK, odznaczony Krzyżem Walecznych. Rudy był chłopcem drobnym i szczupłym, o piegowatej twarzy i rudych włosach, odznaczał sie wybitną inteligencją, był skromny i delikatny wobec przyjaciół, interesował go świat uczuć i myśli ludzkich, miał naturę refleksyjną. Pochodził z rodziny inteligenckiej, ojciec chłopca był zaangażowany w życie społeczne.

Zośka:
ur. 24 stycznia 1921r. poległ 20 sierpnia 1943r pod Sieczychami, harcmistrz, odznaczony Orderem Virtuti Militari 5 klasy i dwukrotnie Krzyżem Walecznych, pierwszy komendant GS na terenie stolicy, podporucznik AK, komendant rejonu Mokotów Górny w organizacji ''Wawer''; wysoki, szczupły, wysportowany, obdarzony niemal dziewczęcą urodą, o delikatnej cerze i regularnych rysach , jasnoniebieskich oczach i jasnych włosach, przypominał dziewczynę, dlatego w pseudonimie przyjął imię żeńskie. Zośka był urodzonym organizatorem, posiadał też niezwykły talent przywódczy. Jego ojciec był profesorem, ,matka działaczką społeczną. Starsza siostra była również związana z konspiracją. Zośka odznaczał się wybitną inteligencją i wyjątkowymi zdolnościami, cechował go upór i ambicja, był ponadto wrażliwy i wyrozumiały,w działaniu konsekwentny i przewidujący, lubiła samotność, chętnie przebywał z rodziną, łączy go bardzo silny związek emocjonalny z matką.Ja za to dostałam 5.