Odpowiedzi

2010-03-20T16:00:37+01:00
Łucja była męczennica, święta Kościoła katolickiego.
Po śmierci rodziców musiała sprzedać cały dobytek, żeby zapłacić za ich pogrzeb. Następnie mieszkała z katolicką rodziną. Złożyła ślub czystości. Po rozpoczęciu prześladowań razem z 3 innymi pobożnymi kobietami (Martą Kim Song-im, Magdaleną Yi Yong-hui i Teresą Yi Mae-im) oddała się w ręce policji, żeby wyznać swoją wiarę. Była z nich najmłodsza, ale to ona była przywódczynią tej grupy. Torturowano ją, żeby wyrzekła się wiary. Została ścięta w Seulu w miejscu straceń za Małą Zachodnią Bramą 20 lipca 1839 r. razem z 7 innymi katolikami.
6 1 6
2010-03-20T16:35:50+01:00
Łucja była wielką chrześcijanką, godną naśladowania. wychowywała ja matka ponieważ ojciec zmarł jeszcze gdy dziewczyna była młoda. Gdy była mała złożya w tajemnicy przed wszystkimi śluby czystości. Jej matka byla bardzo chora dlatego tez Łucja modliła się do św Agaty o zdrowie. dziewczyna pochodzila z bogatej rodziny dlatego tez matka postanowila wydac ją zamąż za młodzieńca z tego samego stanu jednak Ona odmówila. chłopiec ten nie mógl znieść odtrącenia i w ramach zemsty doniósl wladzom że dziewczyna jest chrześcijanką.
Łucja zostaa zaaresztowana i poddawana torturom. Miala możliwośc wyrzeczenia sie religii i życia dalej. Jednak to nie zmieniło jej nastawienia do Boga, dalej go kochala i nie chciala odrzucić swojej wiary. święta ta miala trafić do domu publicznego i być zmuszana do prostyucji. Tak bardzo tego nie chciala iż wydłubala sobie oczy. zostaal skazana na śmierć mając 23 lata.
Patronka ociemniałych, proszących o pomoc w chorobach oczu, pisarzy, chorych na dyzenterię. Patronka Syrakuz, Sycylii a także Toledo. Bardzo chciałabym aby to właśnie Łucja zostala moją patronką. Chce by ona byla moją patronką i wskazywala mi drogę. myślę ze jest osobą godną podziwu i kazdy chcialby tak głęboko wierzyć w Boga jak Ona


Mam nadzieje, że pomoglam ;)
9 4 9