Odpowiedzi

2009-10-27T17:26:20+01:00
Dzisiaj:

Gowin: Będę w Platformie anty-Piterą
zsz, PAP 27-10-2009 06:18

- Zbigniew Chlebowski ciężko skrzywdził PO. Na jego miejscu wystąpiłbym z partii - powiedział w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" Jarosław Gowin, członek zarządu krajowego Platformy.


PiS jeszcze powalczy z Traktatem Lizbońskim
zsz, PAP 27-10-2009 06:36

Najpóźniej w środę ma zostać złożony wniosek posłów PiS do Trybunału Konstytucyjnego o zbadanie zgodności zapisów traktatu lizbońskiego z Konstytucją RP - powiedział "Naszemu Dziennikowi" Antoni Macierewicz.

Wczoraj:
Co dalej z Drzewieckim? Rozmowy - dopiero po urlopie
mm, PAP 26-10-2009 23:14

Od poniedziałku Sławomir Nowak nie jest już szefem gabinetu politycznego premiera Donalda Tuska - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś. Odniósł się także do udziału Zbigniewa Chlebowskiego i Mirosława Drzewieckiego w tzw. aferze hazardowej. Jak ocenił, udział Drzewieckiego w sprawie jest...

Kamiński: Decyzja bezprawna, będę się odwoływał
rik 26-10-2009 22:35

- To w pełni bezprawna decyzja, będę się odwoływał - tak Mariusz Kamiński w rozmowie z tvn24.pl skomentował fakt odebrania mu certyfikatu bezpieczeństwa przez ABW....


więcej masz na str. http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/0,80270,4121895.html =))

2009-10-27T17:36:34+01:00
Środa - MSZ: Rosja i USA wspólnie ocenią zagrożenia rakietowe
Rosja i USA w najbliższym czasie przystąpią do wspólnej oceny istniejących i przyszłych zagrożeń rakietowych - oświadczył rzecznik rosyjskiego MSZ Andriej Niestierienko. Oznajmił też, iż Rosja nie uważa, że realizacja wszystkich etapów nowego amerykańskiego programu obrony przeciwrakietowej jest przesądzona.

Czwartek - Skarżą się na premiera w sądzie. Nie ujawniono dokumentów
Pozarządowe organizacje antykorupcyjne chciały się przyjrzeć dokumentom rządu ws. tarczy antykorupcyjnej. Jednak kancelaria premiera odmówiła. Organizacje więc zaskarżyły jej działania do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego - podaje TVN24.pl.

Piątek - Ujawniono informacje nt. "tarczy antykorupcyjnej"
Od początku 2009 r. służby prowadzą działania w ramach "tarczy antykorupcyjnej"; polecenie rozpoczęcia działań, skierowane do szefów służb specjalnych, dotyczyło przekazywania na bieżąco do kancelarii premiera "sprawozdań ze swojej aktywności i osiągniętych rezultatów, niezależnie od przekazywania informacji merytorycznych" - czytamy w notatce Kolegium ds. Służb Specjalnych, którą przesłało Centrum Informacyjne Rządu.


Sobota - Ujawniono informacje nt. "tarczy antykorupcyjnej"
Od początku 2009 r. służby prowadzą działania w ramach "tarczy antykorupcyjnej"; polecenie rozpoczęcia działań, skierowane do szefów służb specjalnych, dotyczyło przekazywania na bieżąco do kancelarii premiera "sprawozdań ze swojej aktywności i osiągniętych rezultatów, niezależnie od przekazywania informacji merytorycznych" - czytamy w notatce Kolegium ds. Służb Specjalnych, którą przesłało Centrum Informacyjne Rządu.

Niedziela - Co dalej z Chlebowskim? Już jutro decyzja partii
Jutro zbierają się dolnośląskie władze Platformy. Mogą zdecydować co zrobić ze Zbigniewem Chlebowski, który po wybuchu afery hazardowej oddał się do dyspozycji partii - powiedział radiu RMF FM wiceszef klubu PO Rafał Grupiński.

Poniedziałek - Co dalej z Drzewieckim? Rozmowy - dopiero po urlopie
Od poniedziałku Sławomir Nowak nie jest już szefem gabinetu politycznego premiera Donalda Tuska - poinformował rzecznik rządu Paweł Graś. Odniósł się także do udziału Zbigniewa Chlebowskiego i Mirosława Drzewieckiego w tzw. aferze hazardowej. Jak ocenił, udział Drzewieckiego w sprawie jest "nieco inny" niż Chlebowskiego. Co teraz z byłym ministrem sportu? Decyzja o jego losach w partii zapadnie, gdy Drzewiecki wróci z urlopu - stwierdził Graś.

Wtorek - Premier: Koniec z automatami pod każdym domem i e-hazardem
- Rząd zamierza zdelegalizować grę na automatach wszędzie poza kasynami i wideoloterie - niespodziewanie ogłosił przed chwilą premier Donald Tusk. - Hazard tylko w kasynach i to wyżej opodatkowany - dodał. Premier zapowiedział też zaostrzenie przepisów dla nowych kasyn (będą koncesje). Rząd zamierza też blokować dostęp internautów do wirtualnych kasyn za granicą. Projekt rządowy musi uzyskać teraz akceptację parlamentu. Jakie będą polityczne, społeczne i ekonomiczne skutki tego planu - wkrótce w wyborcza.pl więcej »
2009-10-27T19:29:01+01:00