Pomóżcie z historii
Na podstawie tekstu źródłowego wyjaśnij, na czym polegała amerykanizacja życia i emancypacja (równouprawnienie) kobiet.

Na skutek wciąż doskonalącej się pracy maszyn i produkcji masowej, towarzysząca jej organizacja zbytu rozpowszechniała te same towary i identyczne pojęcia w całym kraju (...) cały amerykański styl życia uległ gruntownemu przeobrażeniu. "Amerykanizowały" się nawet dalekie kraje, a ich stara sztuka i moralność rozkładały się pod wpływem [amerykańskich wpływów i towarów] (...). Nie upłynęło wiele czasu, a już za odpowiednim wynagrodzeniem królowe ogłaszały za swych tronów, że używają takiego czy innego amerykańskiego kremu, a byli premierzy zachwalali amerykańskie cygara(...)
Po wywalczeniu sobie praw wyborczych, silniejszej pozycji gospodarczej, swobody obcinania włosów, ubierania się po męsku, palenia i używania przekleństw oraz rozległej władzy w stosunkach domowych, kobiety zaczęły szukać nowego pola dla swej działalności. Grupa najbardziej bojowych zażądała absolutnego i bezwzględnego zrównania szans życiowych z mężczyzną.

BARDZO PROSZĘ O SZYBKĄ POMOC.
ZA NAJCIEKAWSZE ODPOWIEDZI DAJĘ NAJ

TYLKO PORZĄDNIE TO MA BYĆ NAPISANE, BO INCZEJ ZGŁOSZĘ SPAM!!!

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T16:39:14+01:00
POLEGAŁO TO NA TYM, ŻE KOBIETY UPODABNIAŁY SIĘ DO MĘŻCZYZN I WALCZYŁY O RÓWNE PRAWA A O TAKIE PRAWA JAK M. IN. PRAWO DO GŁOSOWANIA.
18 3 18