Z Treści Książki Mały Książę.
pytania ;D
1.z kąd pojawiła się róża?
2.Jak zachowywała sie róża przed rozkwitnięciem?
3.Jak zachowywała sie róża po zakwitnięciu, i o czym to świadczy?
4.Jakie były uczucia małego ksiącia do róży?
5.Jak wyglądało rozstanie?
6.Jak podróż wpłynęła na dojrzałoć uczuć małego księcia?
7.jaka była decyzja małego ksiącia?
8.Jak mały książę umotywowałby swój powrót do róży w liście pozostawionym narratorowi?

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T17:48:28+01:00
1. Róża wyrosła z ziarna, które przywiało nie wiadomo skąd.
2.Była bardzo delikatna i długo nie mogła, nie chciała rozkwitnąć. Starannie dobierała barwy płatków, nie chciała by były pogniecione. Pragnęła rozkwitnąć w pełnym blasku swej piękności. Chciała podobać się Małemu Księciu od chwili kiedy ujrzy ją po raz pierwszy.
3.Nie była skromna. Była kapryśna. Dużo się wychwalała. Jej zachowanie wskazywało na to, że chce aby Mały Książę się nią opiekował i poświęcał jej dużo czasu. Oczarowała go pięknem i zapachem.
4.Oczarowała go pięknem i zapachem.
5.Mały Książę czuł, że róża go wykorzystuje. Mimo iż bardzo się o nią troszczył i ją kochał(o czym przekonał się dopiero po przyjeździe na Ziemię) postanowił opuścić róże wraz ze swoją asteroidą. Choć była to dla niego trudna decyzja, ponieważ nie chciał rozstawać się z kimś tak dla niego ważnym jak ten piękny, wyjątkowy kwiat, zadecydował o swoim wyjeździe. Bał się, że zostawi różę samą, bez opieki, jednak ją opuścił. Róża nie chciała, aby Mały Książę wyjeżdżał, lecz nie powiedziała mu o tym.
6.Najwięcej dało mu spotkanie z lisem, który uświadomił mu, że mimo, iż są tysiące róż to jego jest wyjątkowa, ponieważ to ona była celem jego życia.
7.Mały Księże postanowił wrócić na swoją planetę. Zrobił to dla róży, chciał się nią opiekować, był za nią odpowiedzialny.
8.-
11 4 11