Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T17:21:24+01:00
Czy w życiu w każdej sytuacji powinniśmy być tolerancyjni ?
Spróbujmy sobie zadać to pytanie. Bo czym jest tolerancja jest to przecież poszanowanie i akceptowanie siebie i każdego człowieka bez względu na odmienny wygląd, kolor skóry, zachowania, wyrażania poglądów.
Bardzo trudno jest być tolerancyjnym, ale każdego dnia trzeba nad tym pracować. Uważam, że nasze społeczeństwo nie jest tolerancyjne czego może doswiadczyć każdy z nas każdego dnia. Jak trudno jest zaakceptować inność drugiego człowieka na przykład chorego. Przecież nie szukamy sami chorób to one szukają nas. Ileż to ludzi musi zmienić swoje dotychczasowe życie w wyniku nieszczęśliwego wypadku. Nestety często przyczyną jest ludzka głupta, ale czy to jest powód do pogardy, do dokuczliwych komentarzy.
Nasz wygląd zewnętrzny to kolejna sprawa, którą chciałbym poruszyć. Są różne style, gusty każdy z nas inaczej się ubiera, czesze. Nie muszimy jednak wyrażać swojej opinii głośno, nawet jeśli nam się coś nie podoba. Bo przecież w dzisiejszych czasach bardzo często przyczyną nieładnego, niemodnego lub niefirmowego ubrania jest brak pieniędzy. Rodzice kupują nam rzeczy, na które ich stać, więc nie powinniśmy wyśmiewać się z tych osób które mają takie problemy. Często z tym problemem spotykamy się w szkole.
to w szkole najczęściej spotykamy się z brakiem tolerancji. Jak ciężko jest nam nie śmiać się ze słabszych, gorzej się uczących kolegów. Nie zastanawiamy się, że kolega czy koleżanka słaby/a np. z historii jest wyśmienitą pływaczką, a kolega który czasem przychodzi do szkoły w brudnych czy zanoszonych spodniach to wyśmienity matematyk i bardzo uczynny kolega. To się jednak nie liczy, bo akceptuje się tylko tych, którzy się lepiej ubierają i są sprytniejsi. Dlaczego na to pozwalamy ? Dlaczego chcemy być tacy jak oni, rezygnujemy z bycia sobą bojąc się przezwisk ośmieszenia, upokorzenia, a nawet przemocy.
Należałoby się zastanowić skąd bierze się w nas tyle agrsji, dlaczego sprawianie przykrości i bólu nie którym daje tyle zadowolenia. Czy możemy to akceptowac ? Najczęściej nie akceptujemy jednak boimy "postwić się". Większość konfliktów jest właśnie spowodowane brakiem tolerancji przemocy. Tępmy złe zachowanie.
Moim zdaniem świat bez tolerancji wyglądał by całkiem inaczej. Nikt nie miałby własnego zdania. Akceptujemy więc sposób życia też jest inny niż nasz. Bo przecież od innych możemy się wiele nauczyć. Starajmy się być życzliwi i wyrozumiali.