Odpowiedz na pytania (4-5 zdan)

1. Co zamierzasz robić gdy skończysz szkołę ?
2. Gdzie zamierzasz pracować ?
3. Gdzie masz nadzieje mieszkać ?
4. Czy nadal będziesz mieć kontakt ze swoimi przyjaciólmi ?
5. Gdzie zamierzarz wyjechać w podróż ?

3

Odpowiedzi

2009-10-27T17:32:51+01:00
1 Chciałabym zlależć pracę
2. Chciałabym osągnąć wielką karierę zawodową nie jestem pewna mam kilka kirónkłów np aktorstwo,dziennikarstwo, założenie własnej apteki
3.Chciałbym miec swój własny dom niedaleko rodziny
4. Sądze że tak jeśli tylko moje życie zawodowe i prywatne będzie mi na to pozwalać
5. Chciałabym zwiedzic Chorowację i Anglię
2009-10-27T17:35:14+01:00
Gdy skończę szkołę zamierzam pracować jako architekt krajobrazu oraz chce założyć rodzinę. Myślę że zamieszkam w Krakowie. Nadal będe spotykać się ze swoimi znajomymi gdyż nie chce stracić z nimi kontaktu. Zamierzam zwiedzić całą Europę.
2009-10-27T19:11:37+01:00
I haven't given this a lot od thought, however I suppose that after finishing school, I will go straight to unversity. I'm not sure in what profession I would like to work, however most propably it would be a firefighter as I am a very coreagous person. Moreover I'm keen on helping people so this job would be definitely satysfying for me. I hope I will live for a few years in Canada on the grounds that this country fascinates me but I guess I would like to come back and live in Poland as I don't want to lose contact with my friends. They are very important in my life and i will do my best to stay in touch with them. As for me I would like to go on a journey to England as It is a hitorical city and there are many popular monuments that i would like to see. What's more I could use english to communicate so I could get to know new people and also I would improve my speeking skills.