Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T08:57:11+01:00
Zgromadzenie św. Matki Teresy z Kalkuty zajmują się pomocą ubogim ludziom. Siostry znajdują ich na ulicy i zabierają ich stamtąd, by opatrzyć ich rany, nakarmić. W wolnym czasie również nauczają dzieci - posiadają domy dla porzuconych dzieci. Misjonarki Miłości (inna nazwa zgromadzenia) odwiedzają również domy spokojnej starości, szpitale, więzienia.

Zgromadzenie św. Brata Alberta działa na podobnej zasadzie. Pomagają ludziom, którzy nie mają dokąd pójść. Są oni ich ostatnim ratunkiem w pewien sposób. Ci co zgłoszą się do nich, otrzymają ratunek w podstawowych potrzebach, a później w potrzebach materialnych. Przytuliska są schronieniem, dla osób nie posiadających własnych rodzin lub po prostu dla bezdomnych.

Chrystus w swoich naukach głosił, by pomagać innym ludziom. Każdy człowiek dla nas jest naszym bratem/ siostrą, tzw bliźnim. Czasem taka pomoc jaką udzielają te oba zgromadzenia jest bardzo ważna dla tak zagubionego człowieka. Otrzymają pomoc nie tylko materialną, lecz duchową również. Albertyni i Misjonarki Miłości są tego dokładnym przykładem. Oba zgromadzenia poświęcają własne życie, za innego człowieka. Tak jak Chrystus.