Odpowiedzi

2010-03-20T18:52:08+01:00
Dzieci popierwsze muszą suchać rodziców, muszą im pomagać, musza być im wdzieczni za to co oni robią dla niego, muszą szanować ich bo to dzięki nim żyją na tym świecie
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T18:54:56+01:00
Rodzina, to największa wartość w całym naszym życiu. Aby wszyscy jej członkowie żyli ze sobą w harmonii, od każdej ze stron wymaga się pewnych obowiązków i starań.
Rodzice powinni zapewnić swoim potomkom dobry byt, pomoc, a przede wszystkim właściwe wychowanie. Jednak, aby tego dokonać potrzebna jest pomoc samych dzieci. Powinny one wykonywać rozkazy dorosłych, słuchać ich. Są oni bowiem osobami starszymi, a co się z tym wiąże – bardziej doświadczonymi. Wiedzą, jakie jest życie, znają je lepiej. Dzięki swojej wiedzy starają się chronić swoje największe skarby przed wszystkim co złe. A dzieci, jak to dzieci, zawsze uważają się za mądrzejsze i często zdarza się, że złamią pewne zasady. Oprócz tego, należy mieć na uwadze jak matka i ojciec się poświęcają. To przecież oni zarabiają na życie, aby rodzinie żyło się lepiej. Młody człowiek powinien im w tym pomagać, na przykład wykonując różne prace domowe, tj. sprzątanie, pranie, robienie zakupów. Są to nie wielkie rzeczy, ale bardzo potrzebne.
Najważniejszym czynnikiem jest jednak miłość i wzajemne wsparcie. To to sprawia, że rodzina może żyć w zgodzie i bliskości, która ułatwia rozwiązywanie wszelkich problemów.
3 3 3
2010-03-20T19:17:46+01:00
Na pewno powinny szanować swoich rodziców.
Powinni pomagać swoim rodzicom chociaż tak jak potrafią , powinni ich kochać za to że są ,że mogą na nich polegać oraz że w razie problemów mają się do kogo zwrócić. Powinny być także posłuszne rodzicom :)