1.Co trzeba zrobić zeby zostać uzdrowionym.
2. Co wynika z fakt że jezus jest mesjaszem
3. Jakich uzdrowien dokonał Jezus.
4. O czym poucza nas przykład Jezusa < Miłość, Przyjaźń>
5. Jak dzisiaj realizują ludzie słowa Jezusa "Pójdź za mną".

2

Odpowiedzi

2010-03-20T23:01:16+01:00
1. modlić się, być mocno wierny
2. --
3. nadludzkich ;)
4. aby kochać
5. ?
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T23:07:00+01:00
1. Zależy w jaki sposób uzdrowiony? Uzdrowiony duszą, może zostać człowiek który żałuje za swe grzechy, przystąpi do sakramentu pokuty. Ciałem ten człowiek, który modli się o zdrowie. Lub znajdzie się w miejscu świętym i błaga Boga o uzdrowienie. Podam przykład ( Radecznica, sanktuarium św. Antoniego z Padwy. Chłopiec niewidomy przyjechał z rodzicami do sanktuarium, którzy modlili sie o jego zdrowie. W pewnym momencie chłopiec ujrzał Jezusa idącego w górę ołtarza.) Wiara czyni cuda - trzeba wierzyć, że Bóg nam pomorze, w zdrowiu lub zniesieniu cierpienia.
2. ,,Jezus przyszedł na świat i umarł na krzyżu dla naszego zbawienia". Z Faktu, że Jezus jest Mesjaszem ( odkupicielem win, zbawcą) wynika fakt, iż człowiek może uzyskać życie wieczne. Jezus przez swą śmierć otworzył nam bramę do nieba..
3. Jezus uzdrowił ślepca, kulawego, wskrzesił wielu ludzi... (nie wiem czy potrzeba Ci konkretnych przykładów, czy tylko rodzaj (choroby, przyczyny))
4. Jezus był człowiekiem o największym sercu, kochał bliźniego jak i tego który go krzywdził. Na krzyżu prosił o wybaczenia dla swoich zabójców (wybacz im Ojcze bo nie wiedzą co czynią). Uczy nas, iż nie kocha się jedynie ludzi którzy są dla nas mili, lecz także tych którzy nas potępiają. Miłość polega na wybaczaniu. Nie wolno nienawidzić trzeba się kochać. Jezus był również wiernym przyjaciele, nigdy nie zdradził swych uczniów, nigdy ich nie zostawił w potrzebie. Swą postawą uczy nas jak być wiernym przyjaźni.
5. W obecnych czasach większość ludzi goni za pieniądzem, nie pamiętają o cichym głosie Chrystusa. ,,Weź swój krzyż i idź za mną" - ludzie boją się tego, unikają cierpienia. Lecz są również Ci, którzy wypełniają wolę Chrystusa. ,,Pójdź za mną" - pomagaj innym, cierp jeśli to jest Ci pisane. Czyli nie możemy żyć jedynie dobrem materialnym, Jezus da nam to prawdziwe szczęście gdy jedynie zdecydujemy sie ,,iść za nim" uśmiech staruszki, której pomożemy przejść przez jezdnię da nam więcej radości i zostawi w naszym sercu większy ślad niż np, gdy wyśmiewamy się z kumplami z innej osoby - robimy jej krzywdę.