Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-20T22:09:33+01:00
Kukurydza jest to roślina pochodząca z rodziny wiechlinowatych.Należy do zbóż. Pochodzi z Meksyku. Praktycznie nie występuje w formie dzikiej.Ma pojedynczym źdźble, wysokości 0,5 do 2,5 m - zależnie od odmiany (w tropikach nawet do 6m). Cechą charakterystyczną jest kwiatostan żeński wykształcony w postaci kolby otulonej kilkoma liściastymi pochwami, spod których w czasie kwitnienia wychodzą długie, nitkowate znamiona. Kukurydza uprawiana jest od ponad 5 tys. lat.

Papryka Jest rośliną roczną. Jej system korzeniowy składa się z korzenia palowego i licznych korzeni bocznych. Łodyga rośliny w fazie siewek jest słaba, u roślin starszych prosta i sztywna. Liście są całobrzegie, jajowate na końcu zaostrzone. Kwiaty małe wyrastają pojedynczo lub w gronach na zakończeniach pędów. Owocem jest jagoda o dość twardych lecz soczystych ścianach i 2-6 pustych komorach. Owoce mogą być gładkie lub żebrowane, różnej wielkości i kształtu. W chwili osiągnięcia dojrzałości są przeważnie czerwone ale mogą mieć również inną barwę. Warzywem jest papryka wielkoowocowa (papryka słodka) natomiast papryka drobnoowocowa (papryka ostra) jest rośliną przyprawową.

FASOLA CZERWONA, podobnie jak inne odmiany tej rośliny zaliczana jest do roślin strączkowych. Jej nazwa pochodzi od nerkowatego kształtu nasion. Wywodzi się prawdopodobnie z Peru, skąd za sprawą Indian rozpowszechniła się do Południowej i Centralnej Ameryki, a następnie w XV wieku do Europy dzięki Hiszpanom. Dziś cieszy się uznaniem w wielu regionach świata, ze względu na wysoką zawartość wartościowego białka, którego jest tanim źródłem i bogate walory smakowe.

1 5 1