Odpowiedzi

2010-03-21T08:00:20+01:00

W dramacie Juliusza Słowackiego pod tytułem ''Balladyna'', Alina - jej siostra jest piękną i dobrą kobietą, w przeciwieństwie do Balladyny.
Alina jest blondynką, która nosi warkocz. Jej różaną cerę zdobią fiołkowe oczy.
Siostra Balladyny jest zawsze szczera. Gdy Kirkor zapytał: ''Czy mnie kochasz'' - ona odpowiedziała: ''tak'', gdyż ta odpowiedź była prosto z serca. Balladyna także odpowiedziała tak, ale to było z pragnienia władzy i bogactwa. Jest także bardzo pomocna. Zawsze chce pomóc swojej matce - wdowie, która już jest stara i nie ma siły pracować w polu na słońcu. Chętna też była, gdy chciała oddać swój dzbanek malin Balladynie. Alina jest także łatwowierna. Myśli, że Balladyna ją kocha tak jak ona ją, jednak myli się.
1 1 1
2010-03-21T08:04:54+01:00
Balladyna jest posacią głowną i tytułową bohaterko powieści `` Balladyna``
Uważam, że jest to osoba nie godna zaufanie oraz większej uwadze przez czytającego ten dramat. By, osiągnąć własny cel była gotowa na wszystko, nawet odważyła się do zobicia własnej siostry Aliny. Była egoistką i zazdrościła Alinie powodzenia u mężczyzn. Jej wygórowane ambicje stały się przyczyna wielu nieszczęść. Fałszywa, do złej gry zawsze robiła dobrą minę, dzięki czemu na kłamstwie zbudowała swoje kontakty z księcieciem; Nie interesowało ją to, że prze jej złe postępowanie skrzywdzi Kirkora. Również dla własnego dobra potrafiła poświęcić własną matkę. Wygoniła ją z zamku, po prostu potraktowała ją haniebnie. Jak widać nie zależało jej również na własnym szczęściu, gdyż ona widział je tylko w majątku czy pieniądzach i pałacach jakie mogła mieć. Sposób, w, jaki traktowała wielu ludzi był okropny, wydawało się jej, że jest najważniejsza i, że może mieć, co tylko sobie zapragnie.
Balladyna jest wedłyg mnie posatcią negatywną.Wogule nie zasługowała na uwagę czytelników tej powieści.Serce miała złe i zimne jak lód.
1 5 1