Wypracowanie na temat: Prawem człowieka jest zapominać, a obowiązkiem pamiętać. Rozważ w tym kontekście myśl j. Piłsudskiego: "Ojczyzna to pamięć i groby"

Zupełnie nie wiem jak się do tego zabrać, a jest to bardzo pilne. Prosze pomoc.

2

Odpowiedzi

2010-03-21T08:37:06+01:00
Każdy człowiek, który funkcjonuje w społeczeństwie, jasno powie, że zginąłby za ojczyznę. Jednak gdyby przyszła taka chwila, w której musieli by na wojnę pójść, mało kto by się zdecydował. Należy jednak pamiętać o ludziach, którzy polegli za nas, tracili za nas życie. Za nas, abyśmy my mogli żyć w wolnym kraju. Taka pamięć nie jest przymusowa, ale jeżeli ktoś z nas ma w sobie choć trochę sumienia, będzie pamiętał. Człowiek, który uratował podczas wojny w imię ojczyzny jednego człowieka, uczynił cud. Ocalił życie. Czyż nie jest to godne pamiętania? Oczywiście nikt nie jest istotą idealną, więc często nie pamiętamy o tego typu sprawach, czy nawet codziennych problemach lub obowiązkach. Warto by jednak czasami poddać się rozmyślaniom i wspomnieć w głębi serca ludzi poległych. Tych, którzy nie musieli, a robili wszystko, by było lepiej, w zamian oczekując tylko tego, aby zapisać się w naszych sercach jako ludzie porządni i odważni. Ludzie wojny i absurdu, chcący żyć normalnie.

Mam nadzieję, że pomogłem :)
2 3 2
2010-03-21T08:40:29+01:00
Piękna jest myśl Józefa Piłsudskiego"Ojczyzna to pamięć i groby".Wyrażając tą myśl pragnął nam wszystkim powiedzieć,przede wszystkim o tym,że wielu naszych rodaków zginęło w obronie naszej ojczyzny,naszej wolności.Mimo,iż cena jaką przyszło im zapłacić za wolność kraju,nie zastanawiali sie,co należy zrobić,oni po prostu szli i walczyli o lepsze jutro dla przyszłych pokoleń.Dlatego też naszym obowiazkiem jest pamietać o ich wielkiej ofirze złożonej ojczyźnie.Nigdy nie powinno się zdarzyć to co miało miejsce w naszej historii,lecz by pokazać jak jesteśmy im wdzięczni za ich wielkie poświęcenie,pamietajmy o nich i ich czynach,składając im hołd i kwiaty na ich grobach.
2 3 2