Na zamku króla Artura, wokół Okrągłego stołu (którego kształt wykluczał spory i pierwszeństwo i ważność) mieli sie zbierać oddani rycerze i przyjaciele króla (Lancelot, Parsifal, Galahad, Gawain i inni), by deklarować swą gotowośc służenia królestwu i rozprawiać o godnych czynach. Czy ideały związane z Okrągłym Stołem przeżyły się? Napisz rozprawkę.

Daje najlepsze!

1

Odpowiedzi

2010-03-22T15:42:31+01:00
Każdy z nas z pewnością dyskutował na jakiś temat. Dyskusje te niestety nie przypominają rozmów sprzed wielu lat kiedy to rycerze okrągłego stołu wypowiadali swoje zdanie w spokoju i po kolei. Podczas dyskusji najczęściej przekrzykujemy się wzajemnie co powoduje wielki chaos i niezrozumiały szum. Czy przeżyła chociaż część idei związanych z Okrągłym Stołem. Uważam, że nie i postaram się udowodnić to w swojej rozprawce.
Pierwszym argumentem popierającym moją tezę są debaty polityczne bądź przemowy posłów w sejmie. Debaty polityków najczęściej wyglądają w ten sposób, że jeden wyciąga na wierzch brudy drugiego tylko po to aby go ośmieszyć w oczach widzów. Zamiast zastanawiać się nad sposobami poprawy sytuacji w Polsce, poniżają się nawzajem. W czasach króla Artura wszyscy działali razem przez co była większa szansa na wygraną. teraz każdy sobie rzepkę skrobie i to jest wielkim błędem. Zamiast kłócić się kto będzie lepszym prezydentem i wydawać pieniądze na plakaty wiszące na co drugim drzewie podczas kampanii reklamowej powinni te pieniądze przeznaczyć na domy dziecka lub sprzęt do szpitala, gdyż tam pieniądze są bardziej potrzebne.
Kolejnym argumentem są dyskusje w szkołach, domach, programach telewizyjnych. jak już wspomniałam we wstępie rozmówcy przekrzykują siebie, gdyż uważają, że ten kto ma donośniejszy głos wygrywa rozmowę. Tak z pewnością nie jest. Dyskusję wygrywa osoba której argumenty są najbardziej trafne. Powinniśmy o tym pamiętać. Za czasów króla Artura rycerze nie przekrzykiwali się. Rozmawiali spokojnie i każdy miał szanse wypowiedzieć swoje zdanie.
Trzeci i ostatni argument odwołuje się do równości podczas dyskusji. Często nie wypowiadamy swojego zdania, gdyż boimy się reakcji przełożonego. Tak być nie powinno.
Mam nadzieje, że w mojej rozprawce udowodniłam, iż niestety Ideały Okrągłego Stołu nie są zachowane w dzisiejszych czasach. Jednak zawsze możemy to zmienić, gdyż nasze zachowanie zależy wyłącznie od nas samych.


Mam nadzieje, że jest ok. Jak coś się nie podoba to proszę o wiadomość a poprawię :)
19 3 19