Odpowiedzi

  • Użytkownik Zadane
2010-03-21T11:55:24+01:00
Przemówienie w ramach podziękowania na koniec roku szkolnego.

Szanowne Grono Pedagogiczne, Rodzice, Koledzy, Koleżanki oraz wszyscy tutaj zgromadzeni !!

Jestem niezmiernie zaszczycona, że powierzono mi funkcję wygłoszenia przemówienia pożegnalnego. To już niestety ostatni dzień, kiedy gościmy w murach tej szkoły. Minęło trzy lata od chwili, kiedy pierwszy raz znaleźliśmy się w takim gronie. Trzy lata, podczas których dorastaliśmy, przeżywaliśmy pierwsze miłości i przyjaźnie, zdobywaliśmy wiedzę a przede wszystkim dobrze się bawiliśmy. Dla wielu z nas okres spędzony w tej szkole był jednym z najważniejszych etapów w życiu, który z pewnością pozostanie w naszej pamięci. Bowiem był to etap ciężkiej pracy, czasami porażek, bądź sukcesów. Każdy zdaje sobie sprawę z tego iż nie było łatwo.
Nasze sukcesy zawdzięczamy w głównej mierze nauczycielom, którzy pomimo braku dyscypliny z naszej strony, naprowadzili nas na dobrą drogę. „Do tych minionych dni będziemy jeszcze wracać nieraz jak do zamkniętych dawno drzwi, do ksiąg co się często otwiera” . Życie tak szybko mija, czas wartko płynie. Wielu z nas pamięta jeszcze pierwsze kroki w tej szkole, a już musimy się rozstać. Tak naprawdę „Nikt z nas nic nie musi udowadniać komukolwiek, cała rzecz w tym , czy to, co robiłeś, wykonałeś jak najlepiej umiałeś”. W sumie rzeczy to, kim się stajesz, jest ważniejsze od tego, co osiągasz...
Dziękujemy wszystkim nauczycielom za to, że byli zawsze obok nas, oni nas nauczali, motywowali, dbali o nas, o nasze dobro, bezpieczeństwo, edukację, byśmy mogli być kimś, abyśmy mogli z dumą powiedzieć: „ukończyłam Gimnazjum nr 2 w Leszczynach”.
Pamiętamy również, że poprzez naszą naukę, zaangażowanie, pilność, daliśmy powód do dumy niejednemu nauczycielowi. „ Najpewniejszym sposobem, by czuć się szczęśliwym , to sprawić, by ktoś inny był szczęśliwy”. Podczas dalszej nauki będziemy wspominać miło czas tutaj spędzony. Wielu z nas często zniechęcało się do dalszej walki, gdy ponosiło porażki. Jesteśmy tylko ludźmi i mamy też swoje słabości. Pomimo tego „Nigdy nie poddawaj się, idź śmiało przez życie”. Niektórzy z nas niestety o tym zapominali.
Są też nasze ciemne strony. Nasz pobyt w tej szkole nie był łatwy dla naszych wychowawców i innych pracowników, ponieważ nie zawsze byliśmy idealni. Często sprawialiśmy im przykrość, przynosiliśmy wstyd, wpadaliśmy w kłopoty, uciekaliśmy z lekcji, arogancko się do nich odzywaliśmy. Nieraz nie wiedzieli jak sobie z nami poradzić i w ich oku zakręciła się łza. Teraz za to wszystko żałujemy. Jest nam okropnie wstyd za takie zachowanie. Przepraszamy.
Szkołę tworzą także uczniowie. Wśród nich byli też nasi przyjaciele, wrogowie i sympatie. Często służyli nam pomocą koleżeńską. Reprezentowali wspólnie nas jako szkołę i klasę. Motywowali, bronili, pocieszali, zasmucali, a nawet wpakowywali nas w kłopoty. W każdej klasie znalazł się przynajmniej jeden leser, który destruował lekcję i dbał o humor. Dziękujemy też wam, bez was było by nudno.
Cieszymy się, że opuszczamy tę szkołę, ponieważ czekają nas dwa miesiące odpoczynku, ale zaraz los rozwieje nas do innych szkół. Z pewnością nie raz zatęsknimy za klasą, szkołą, za nauczycielami, którzy wybaczali nam wszystko i byli jak rodzice. Czekają nas nowe wyzwania i nowi ludzie. Niech zatem start do naszego nowego etapu życia będzie jak najbardziej udany i trafny.
Kończąc te dość długie przemówienie chciałabym w imieniu moich rówieśników złożyć najszczersze podziękowania za cały trud włożony w nasze wychowanie i edukację, za dobrą radę, wsparcie i opiekę, wszystkim naszym nauczycielom, wychowawcom, całemu Gronu Pedagogicznemu, Dyrektorstwu, pracownikom tej szkoły oraz wszystkim którzy pojawili się na naszej drodze i służyli pomocą, oraz wam koleżanki i koledzy za te radosne chwile spędzone razem.
Na sam koniec życzę wam przyjaciele słonecznych wakacji oraz dobrego wypoczynku. Niech wakacje będą spędzone w dobrym towarzystwie, a w nowej szkoły życzę powodzenia, sukcesów i wiary we własne siły.
Dziękuję za wysłuchanie.

liczę na naj