Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T12:55:40+01:00
Drogi Zeusie !
Może to nieodpowiednie pisać do Ciebie, jednak ja postanowiłam, ponieważ mam ważną sprawę. Mianowicie chciałabym Cię zaprosić do mojej miejscowości Dywity. Gdybyś jednak miał pewne wątpliwości co do przyjazdu. Postaram się opisać ją.
Dywity to niesamowita miejscowość, a dokładniej wieś. Położona w województwie warmińsko-mazurskim, w powiecie olsztyńskim, w gminie Dywity.Mieszkańców może nie jest aż tak dużo jak np. w Grecji, ( gdzie masz swoją siedzibę ) Jak byś przyjechał to może wybralibyśmy się na mecze np. siatkówki. Chciałabym ci opowiedzieć również historię mojej miejscowości.
Dywity znacznie ucierpiały w czasie wojen w XV i XVI w i związanych z nimi klęsk głodu. W XVIII wieku zamieszkiwała tu wyłącznie wyznawcy katolicyzmu. Do połowy XIX wieku kazania były wygłaszane w J. polskim. W dni 10 września 1863 r. w dywickim zajeździe zatrzymał się Wojciech Kętrzyński, konwojując transport broni dla wojsk powstania styczniowego.
Również w Dywitach urodził się Franciszek Kwas (1871-1948), działacz warmiński, pisarz ludowy i kolekcjoner folkloru.
Dywity posiadają również wiele zabytków mianowicie :
* Kościół neogotycki z 1894 r., wybudowany na miejscu średniowiecznego. Wieża w dolnych kondygnacjach gotycka, nadbudowana w XXIX w., wnętrze kościoła neogotyckie.
* Kapliczka z dzwonniczką z 1888 r.
Mam nadzieję, że nakłoniłam cię do wyjazdu. Będziemy dużo zwiedzać. Zapraszam Cię również do mojego domu.
Pozdrów wszystkich innych bogów.
( i tu wpisujesz swoje imię )

2 5 2