Odpowiedzi

2010-03-21T12:11:00+01:00
Leżenie w łózku.
wizyta u lekarza.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T12:12:07+01:00
•miód - ten częsty składnik receptur antyprzeziębieniowych ma walory nie tylko smakowe, ale przede wszystkim lecznicze. Istotne znaczenie ma gatunek miodu: najlepszy jest malinowy, lipowy i gryczany. Wbrew powszechnemu mniemaniu miód powinno rozpuszczać się nie w gorącej wodzie, a takiej o temperaturze najwyżej 60 C - większa niweluje jego właściwości lecznicze.
•zioła - w "naturalnej aptece" spotkamy wiele ziół, które pomogą nam w walce z przeziębieniem, czy to stosowane jako płukanki na gardło, czy jako napary. Kwiat lipy, szałwia, kora wierzby - to tylko niektóre z roślin, dzięki którym możemy odczuć ulgę w chorobie.
•przyprawy - większość roślin używanych jako przyprawowe ma również bardzo cenne właściwości lecznicze. Na dolegliwości przeziębieniowe pomogą nam m.in bazylia, anyż, goździki, oregano, lubczyk albo majeranek.
•olejki aromatyczne - bardzo przydatne zwłaszcza przy niedrożności dróg oddechowych. Pamiętajmy, by stosować tylko olejki naturalne!
•owoce - to najlepsze naturalne źródło witaminy C, bardzo potrzebnej w stanach chorobowych, gdyż wspiera ona białe ciałka krwi w zwalczaniu wirusów. Dobre są m.in. świeże cytrusy i wyciśnięte z nich soki, owoce dzikiej róży, czarnej porzeczki, głogu oraz kiszona kapusta.
•sen - osłabionemu organizmowi powinno się dać jak najwięcej czasu na regenerację, dlatego tak istotne jest "wyleżenie" przeziębienia. Nawet, jeśli nie możemy sobie pozwolić na zakłócenie zwykłego trybu życia i pozostanie w łóżku przez cały dzień, powinniśmy jak najlepiej wykorzystać wypoczynek nocny. Absolutnie wykluczone jest "zarywanie nocy". 8 godzin snu to minimum!
1 2 1
2010-03-21T12:12:43+01:00
-mozemy leczyc sie w sposób naturalny pic wywary z ziół
- zażywać leki
-pić herbate z miodem i cytryna
- wygrzac sie w łożku
1 3 1