Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T01:53:09+01:00
Na ślubach słyszymy słowa " i ślubuję Ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że Cię nie opuszczę aż do śmierci" ale czy tak jest w rzeczywistości? Czy prawdziwa miłość możne przetrwać problemy i choroby? Często słyszymy z ust ukochanej osoby "Kocham Cię", często te słowa również wypowiadamy. Ale czy prawdziwa miłość może przetrwać wszystko? Czy jest niezniszczalna? Uważam, że tak i postaram się to udowodnić w mojej rozprawce. Swoja tezę poprę dwoma argumentami.
Pierwszy mój argument będzie opierał się na przykładzie Romea i Juli z książki Williama Szekspira. Książka ta jest najbardziej znanym utworem literackim o miłości. Każda dziewczyna kiedyś marzyła o takim mężczyźnie jak Romeo, który mimo zakazów i niewygody nie zrezygnował ze swojej miłości. Był przystojnym młodym człowiekiem i mógł znaleźć inną Julię którą by pokochał ale on jednak postanowił walczyć o swoją ukochaną. Sprzeciwił się nawet rodzicom, co w tamtych czasach było niedozwolone. Julia również miała szansę wyjścia za mąż za kogoś innego. Długa rozłąka nie zniszczyła ich miłości. Zakazy rodziców również. Nawet śmierć ich nie rozdzieliła. Żaden z bohaterów nie wyobrażał sobie życia bez drugiej połówki. Woleli umrzeć niż żyć osobno. Popełnili samobójstwo za miłość i dla niej.
Drugi argument będę opierała może na mało znanej książce ale adekwatnej do tematu. Książkę tą napisał Nicolas Sparks a nosi ona tytuł "List w Butelce". Książka opowiada o kobiecie która znajduje nad brzegiem morza listy w butelce od mężczyzny któremu zmarła żona. Listy te są bardzo romantyczne i wzruszające. Przytoczę fragment jednego z nich "Niemal czuję twą obecność obok siebie i zapach dzikich kwiatów, które zawsze przypominały mi Ciebie" . Nadawca pisze o miłości jaką darzy zmarłą żonę, ciągle ją widzi we snach i czuje jej zapach. Ma wrażenie że małżonka jest przy nim. Nie możne się pogodzić ze śmiercią a listy do niej pomagają mu przetrwać najgorsze chwile. Wysyłając listy ma nadzieje, że ukochana odczyta je, wróci do niego i wszystko będzie tak jak dawniej. Idealnie. Nawet śmierć nie jest w stanie zniszczyć takiego uczucia.
Mam nadzieje, ze dwa przytoczone wyżej argumenty przekonały państwa do tego, ze miłość jest niezniszczalna. Potrafi ona przetrwać różne problemy, wytrwać w zdrowiu i chorobie szczęściu i nieszczęściu, nie zważając na przeciwności a nawet możne trwać po śmierci.No teraz powinno być 350 :)
11 4 11