Zad1.
a) Toczy się dyskusja na temat "Ludzie z poczuciem humoru żyją dłużej". Uzupełnij wypowiedzi postaci, dopisując zdania podrzędne. Podkreśl zdania złożone z podrzędnym podmiotowym.

Powyższe argumenty dowodzą.......................................

O prawdziwości tezy świadczy to...................................

Na korzyść tego twierdzenia przemwia............................

Wydaje mi się.........................................................

Uważam................................................................

b) Napisz rozprawkę pt. Ludzie z poczuciem humoru żyją dłużej. Zastosuj w swojej wypowiedzi zapisane powyżej argumenty.

1

Odpowiedzi

2009-10-27T19:48:50+01:00
A) dowodzą o tym jak wiele można zyskać dzieki uśmiechowi
swiadczą szczególne sytuacje z naszego życia codziennego
na korzyść przemawia to jak wiele radości daje uśmiech drugiej osobie
Uwazam ze teza rozprawki jest sluszna i odpowiada o tym ze mozna zyc dluzej


B)

W życiu każego człowieka śmiech odgrywa ważna rolę ponieważ dzięki niemu chodź na chwile możemy zapomnieć o złych lub przykrywch sytuacjach. Poza tym ci, którzy do życia podchodzą z uśmiechem, są lubiani przez innych. Dzięki poczuciu humoru jesteśmy chętni do działania. Ta cecha potrafi nas również wybawić z niejednej opresji. W swojej pracy chcę udowodnić, że poczucie humoru i wesołe podejście do życia pełni w życiu bardzo ważną rolę. Jako pierwszy przykład mojej argumentacji wezmę przykładowo postać wielkiego polaka papieża Jana Pawła II. Ponieważ uważam go osobiscie za bardzo wyjątkowego człowieka ktory zasluguje na to aby o nim się mówiono jak równiez by pozostać w naszej pamięci na zawsze.
Jan Pawel II mimo tego,żę był już starszym człowiekiem nie tracił nigdy poczucia humoru w sobie podchodzil do swojego życia i wszystkiego co robił z humorem i pomagał innym. Za każdym razem na jego twarzy można było dostrzeć uśmiech ponieważ chcial dawać innym również przykład ze mimo choroby można czuć szczęscie, Do życia podchodził optymistycznie, we wszystkim widział dobre strony. „Nasz Papież” nigdy nie potępiał ludzi, nikogo z góry nie przekreślał, starał się znaleźć w każdym choć odrobinę dobra. Dzięki swojemu poczuciu humoru Jan Paweł II był młody duchem, nawet w momentach, gdy ciało odmawiało mu posłuszeństwa. Ta cecha sprawiła, że darzymy go ogromnym szacunkiem..
Drugim przykładem jaki chce przedstawić jest np sytuacja w życiu każdego z nas kiedy człowiek czuje ,że nie ma podu do radości druga osoba która czuje w sobie poczucie humoru stara sie pocieszyc druga osobe ktora jest smutna dzieki tym starania druga osoba rowniez chodz jej smutno usmiecha sie ale czuje ze jest jej juz lepiej. Smiech pomaga w wielu sytuacjach.
Myślę, że podane przeze mnie przykłady potwierdziły tezę, że do życia musimy podchodzić z uśmiechem. Nasze poczucie humoru może nam pomóc w poznawaniu nowych przyjaciół, w tworzeniu pozytywnego obrazu samych siebie w oczach innych osób. Nie możemy być wiecznymi „smutasami”, widzącymi świat jedynie w szarych barwach. Powinniśmy się cieszyć z tego co mamy a zwłaszcza życia ponieważ je ma się tylko jedno i nie wiadomo co może nas spotkać.
25 2 25