Odpowiedzi

  • nbox
  • Początkujący
2010-03-21T13:56:53+01:00
Madonna, właśc. Madonna Louise Veronica Ciccone (ur. 16 sierpnia 1958 w Bay City, w stanie Michigan) – amerykańska piosenkarka i aktorka włoskiego pochodzenia, nazywana "Królową Popu".

Zadebiutowała w 1983 roku i od tamtego momentu do dziś utrzymuje się na szczytach list przebojów, nagrywa utwory w wielu gatunkach muzycznych i przybiera różne wizerunki. Słynie z widowiskowych, dopracowanych pod każdym szczegółem występów i tras koncertowych, które wytyczają standardy w tej dziedzinie. Jest znana też z kontrowersyjnych, nonkonformistycznych zachowań i przekraczania wszelkich barier obyczajowych. W ciągu całej kariery poprzez swą działalność artystyczną wielokrotnie przełamywała stereotypy i tabu, szczególnie na tle seksualnym.
1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T14:42:52+01:00
Madonna właściwie Madonna Louise Veronica Ciccone. Urodzona 16 sierpnia 1958r. w Bay City . Jest ona amerykańską piosenkarką i aktorką włoskiego pochodzenia. Nazywana ''Królową Popu''.
Urodziła się w wielodzietnej rodzinie włoskich emigrantów. W 1963 zmarłą jej matka. Wydarzenie to określa zawsze '' jako najgorszą rzecz z jaka musiała się zmierzyć'' . Na uniwersytecie uczyła się tańca. Jako nastolatka była niśmiałą i niezbyt lubiana wśród rówieśników. Za namową swojego nauczyciela baletu, rzuciła studia i w 1977r. wyjechała do Nowego Jorku, aby rozpocząć karierę tancerki. W roku 1979 r. nawiązała współprace z producentami muzyki disco. Firma zaproponowała Madonnie zrobienie kariery w Europie. Wyjechała wraz z nimi do Paryża, jednak po pewnym czasie wróciła do Ameryki. Nie była zadowolona z powolnego rozwoju kariery, a poza tym nie ciekawiła ją muzyka disco, lecz punk i nowa fala. W roku 1982 dzięki DJ-owi Markowi Kaminsowi podpisała kontrakt z wytwórnią. Pierwszy utwór nosił nazwę ''Everybody''. Druga piosenka ''Burning Up'' też nie przyniosła Madonnie dużej sławy. Trzeci utwór okazał się sukcesem. Pojawiał się na brytyjskiej i amerykańskiej liście przebojów. W lipcu 1983r. pojawił się pierwszy album piosenkarki ztytułowany '' Madonna ''. 14 września 1984r. Madonna pojawiła się na gali MTV Video Music Awards, gdzie dała koncert. W roku 1985 piosenkarka po raz pierwszy zadebiutowała jako aktorka.
Wpływ na kulturę.
Na początku kariery piosenkarki, wróżono jej krótką sławe, czyli że będzie tak zwaną sezonową gwiazdką. Madonnie udało się jednak obalić się tą wróżbę. Zajmuje ona teraz znaczący ranking w show-biznesie, tytuł ''Królowej Popu'' oraz status jednej z ikon popkultury. Twórczość Madonny wywarła ważny wpływ na historię muzyki rozrywkowej.