Witam proszę o pomoc.Używając czasowników SWIM,DANCE,WALK,DANCE METT napisz co chciałabyś robić w najbliższe wakacje proszę o napisanie to w języku angielskim.. W najbliższe wakacje zamierzam wyjechac z moją rodziną nad morze i zwiedzic Trójmiasto. Mam nadzieje że bedzie ciepło gdyż chciałabym popływac w morzu i poopalac sie na plazy. Bede spacerowac po molo w Sopocie i robic dużo zdjec do mojego albumu. Było by fajnie gdybym poznała pare ciekawych osób. Natomiast w sierpniu planuje pracowac w kawiarni gdyż chciałabym zarobic pieniadze na studia lub drobne wydatki. W wolnym czasie bede spotykac sie ze znajomymi i bedziemy chodzic do kina lub na basen. Chciałabym też zapisac sie na kurs angielskiego aby podszkolic jezyk przed studiami.

2

Odpowiedzi

2010-03-21T14:01:22+01:00
Prztłumaczone na angielski :

The next vacation I will go with my family over the sea and visit the Tricity. I hope that it will be warm as I would like to swim in the sea and sunbathe on the beach. I'll walk on the pier in Sopot and do a lot of pictures to my album. It would be nice if I met a few interesting people. However, in August, plans to work in the cafe because I would like to earn money to study or spend. In my free time I meet with friends and we will walk to the cinema or the swimming pool. I would like to enroll on a course that podszkolić English language before attending.

Pozdrawiam;))

1 5 1
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T14:01:47+01:00
On Summer I'm going to go over the sea to the Trojmiasto(polskich nazw się nie tłumaczy) with my family.I hope it will be warm, because I would like to swim and(opalać się nie pamiętam, trzeba spr w słowniku w formie podstawowej)on a beach.I will walking through molo in Sopot and I will making a lot of photos for my album.I would like to meet someone.On July I'm going to work in cafe, because I would like to earn some money for college or something.On free time I will meeting my friends and i will going to the cinema or swimming pool.I would like to go on English lessons(tu nie wiem czy jest taki wyraz po ang podszkolić)before college
1 4 1