Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T14:20:22+01:00
W środowisku w którym się wychowuję, jest zanieczyszczone. Od zawsze staram się przyczynić do jego oczyszczenia, i namawiam do tego wielu moich znajomych i krewnych.
Przede wszystkim nie wyrzucam nigdy opakować ze słodyczy lub czegokolwiek na drogę, chodznik czy nawet do rzeki - tylko do śmietnika. Segreguję śmieci w domu wraz z rodzicami. Osobno szkło, papier i plastik.
Oszczędzam wodę na przykład myjąc zęby zakręcam kran, myjąc warzywa i owoce wodę wlewam do miski. Idąc do sklepu biorę koszyk lub torbę ekologiczną, nigdy nie biorę plastikowych siatek ze sklepu, które nawet nie można dać do recyklingu.
Każdego roku razem z tatą sadzimy w ogrodzie dodatkowe drzewa, i nie wycinamy starych. Chcemy mieć wokół domu czyste i świeże powietrze.
Myślę, że każdy powinien zadbać o środowisko w którym żyje i zacząć już dzisiaj dbać o nie. Chyba każdy chce mieszkać na czystej planecie jak najdłużej.

*****************
Mam nadzieję, że pomogłam :)):*
21 3 21
2010-03-21T14:40:39+01:00
Jeśli chcemy aby środowisko naturalne które nas otacza było czyste warto zastanowic sie nad tym czy my nie szkodzimy śreodowisku swoim postępowaniem nie wyrzócajmy śmieci w niedozwolonym miejscu wszelkie odpadki wkładajmy do kosza najlepiej segregujmy śmieci w odpowiednio przeznaczonych na to pojemnikach spacerujac po parkach czy lasach zbierajmy pozostawione tam śmieci nie wlewajmy szkodliwych substancji do naturalnych zbiorników wodnych oszczedzajmy energie elekryczną .aby zadbac o środowisko pomyśmy również o ochronie powietrza nie palmy papierosów dym papierosowy szkodzi powietrzu na negattywny stan środowiska wpływa również sosowanie stosowanie nieodpowiednich kosmeyków dezodorany zawierające freony przyczyniają sie do powiekszania dziury ozonowej.używanie sztucznych nawozów i środków ochrony roślin powoduje degradacje i zakwaszenie gleb .kolejnym pozytywnym zachowaniem w stosunku do natury moze byc zastąpienie jazdy samochodem na jazde rowerem czy spacer ,korzystanie z transportu zbiorow ego zmniejsza emisje szkodliewych substancji do atmosfery równiez sadzenie drzewek powoduje ze więcej nowych roślin przeprowadza proces fotosyntezy który oczyszcza atmosfere
9 2 9