Pilne!

esej: Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem "Człowiek jest wytworem swoich czynów. Czyny indywidualne stanowią wyraz osobowości."
wypracowanie na min. 1 stronę A4 (w Wordzie, czcionką 12).

należy podać kilka (im więcej, tym lepiej, rzecz jasna) rozsądnych argumentów, potwierdzających opinię, a także oprzeć się na jakimś tekście, tudzież wypowiedzi jakiegoś autorytetu.

wybieram najlepsze, zgłaszam spam i błędne za prace nie spełniające powyższych...

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-22T14:04:02+01:00
Witam
Nie rozwiązuję zadań za kogoś , jeżeli chodzi o Worda to sobie na pewno wkleisz i dasz czcionkę jakowąś sobie życzysz.
Mogę pomóc , nakierowując na prawidłowy tok myślenia.

Czy zgadzasz się ze stwierdzeniem "Człowiek jest wytworem swoich czynów. Czyny indywidualne stanowią wyraz osobowości."

Jest to jak najbardziej zgodny z moim spoglądaniem na świat stwierdzeniem. Jest tysiące przykładów w historii Polski , czy świata ,literaturze , filmach , sztuce ,muzyce, kończąc w życiu codziennym przykładów potwierdzających , że nasze czyny stanowią o naszym jestestwie. W historii - znana z wybuchu drugiej wojny światowej odwaga , męstwo , zawziętość , ot choćby bohaterska obrona Westerplatte , stawiamy pytanie , jakimi obrońcy byli ludźmi ?? W świecie ludzie tacy jak Papież Jan Paweł 2 - czyny - słowa - wzór!!
Literatura- Zbyszko z Bogdańca , Święty Aleksy , Kmicic , DŻUMA itd.
przykłady z filmów , muzyka poważna ,rock ,pop , rap , techno...
sztuki przedstawiające osobowości - Makbet- Szekspira
Życie codzienne , nasi znajomi , rodzina , przyjaciele ....
Generalizując - to jak czynimy - tak nas postrzegają , tak my przedstawiamy się przed sobą . Mając do wybory czynienia dobra bądź zła , kształtujemy swoja osobowość. Inaczej - mamy w sobie dwa psy , białego i czarnego , oba karmimy < dobro , zło > który z tych psów będzie bardziej wykarmiony zależy od właściciela , od "Pana" tych psów. Można jednego zagłodzić , drugiego wykarmić.
Nasze postrzeganie świata można zmienić , można kształtować w sposób świadomy : osobowość , postrzeganie , dostrzeganie , sprawy egzystencjalne , celowość istnienia , pracy nad sobą. Umiejętność dostrzegania różnic świadczy o dojrzałości , świadczy o odmienności w pozytywnym sensie znaczenia.
Nasze czyny , to jak postąpimy w sytuacjach które zgotowało nam życie , stanowi nie wątpliwie o naszym "BYCIE" . Pokazuje przede wszystkim nam samym , potrafiącym dostrzec różnicę , kim jesteśmy......
Istnieć znaczy się zmieniać - zmieniać to dojrzewać - dojrzewać zaś to nieustannie kształtować samego siebie.

Mam nadzieję że nakierowałem na prawidłowy tok myślenia, w razie dopracowania wierzę że sobie poradzisz , gdyby jednak nie proszę pisz na prv+- pomogę.
Pozdrawiam
Profesor humanistyki
Darmodziej
1 5 1