Wyobraź sobie, że w bitwie ocalał rycerz francuski- świadek wszystkich zdarzeń. Napisz opowiadanie twórcze. (napisz relację owego rycerza)
Nie z internetu! Pani sprawdza!
Co najmniej 1 str. A5. (KARTKA ZESZYTOWA)
BŁAGAM O POMOC. 13 PTK, DOŚĆ DUŻO! BŁAGAM..

Na 27 października ! ! ! Teraz! !

2

Odpowiedzi

2009-10-27T19:33:04+01:00
Był piękny majowy poranek nic nie zapowiadało tego co zachwile miało nadejść, obudziłem się koło szóstej obudziły mnie dzwony w kaplicy więc szybko wstałem i poleciałem pod kaplice tam czekał francuski posłaniec który podczas zwiadu widział angielską armie zbliżającą się do nas od wschodu podobno było ich tysiące w naszej wiosce było tylko paru rycerzy i strażników więc wójt nakazał aby każdy chłopiec który ukończył 13lat dostał zbroje tarcze oraz miecz a starcy i kobiety uciekała do lasu.Po 2-3godzinach armia angielska nadeszła było ich z 10tysięcy byli konno mieli łuki,piki, oraz katapulty była krwawa bitwa naszym dowódcą był kapitan straży, który nakazał mi biec do sąsiedniej wioski i poprosić ich o pomoc kiedy po 30minutach wróciłem zastałem ruiny nic nie zostało kaplica się paliła, wszędzie leżały ciała moich przyjaciół nikt nie przeżył oprócz mnie małych dzieci starców i kobiet, przez cały tydzień po bitwie grzebaliśmy naszych rycerzy a wioskę odbudowaliśmy po 5latach i tak z 300mieszkańców zostało tylko 50 jest to smutna brawda ale prawdziwa i nigdy teko nie zapomne choć od bitwy mineło już 50lat i już nie jest tym 30letnim męszczyzną co w tedy nigdy o tej zbrodni nie zapomnę.
51 4 51
2009-10-27T19:41:22+01:00
Pewnego dnia, wydarzelo sie cos straszego. Nie wiedzialem ze cos takiego moze sie stac.
Gdy bylem dzieckiem marzylem zostac zolnierzem francuzki. Po kilkunastu latach marzenie sie spelnilo. Mialem misje do Izraelu w powaznej wojnie. Wyruszylem tam, i wtedy to sie stalo. Kiedy rano wstalismy ja oraz moi koledzy zobaczylismy wybuchajaca fabryke. Fabryka wybuchla, widzialem jak ludzie wylatuja pokryci plomieniami czulem sie zle. Chcialem pomoc ale nie wiedzialem jak ...
Zobaczylem ladujacy helikopter z ktorego, wybiegali ratownicy medyczni. Zabierali ludzi jak najszybcie aby ich uchronic.
Tej histori nie zapomne dokonca zycia najgorsze dla mnie bylo to ze matki z dziecmi nie mogly sie wydostac z budynku. Postanowilem zrezygnowac ze swojego zawodu. Zostalem ratownikiem medycznym, aby modz pomoc innym.
32 3 32