MUSZE NAPISAĆ E-MAILA DO KOLEŻANKI W KTÓRYM MAM JĄ ZAPROSIĆ DO MNIE NA WEEKEND OCZYWIŚCIE PO ANGIELSKU .. MA TAM ZNALEŹĆ SIĘ CO BEDZIEMY ROBIŁY DANEGO DNIA GDZIE JĄ ZABIORE ITP. DAJE NAJ ;) BARDZO PROSZE O POMOC PONIEWAŻ JEST TO DLA MNIE WAŻNE ;)

2

Odpowiedzi

2010-03-21T15:23:10+01:00
Hey Paula! I write to you an email because I want to cordially invite you to visit me on 26 April. I want you to come, because I have already renovated room and on occasion we went to mc'donald in the new gallery and a movie on a romantic comedy. Please reply as soon as possible. See you!
Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T15:26:48+01:00
Hi, I wanted to invite you home for wekend.
As I have already come in on Saturday morning to go to the pool first afternoon we'll have dinner and go to the park and Let's play on the playground when we go home this afternoon and we eat outside. wieczoerm eat dinner and pajamas party will invite colleagues and will be super. Sunday and wake up eat breakfast and will go on because we can not spend much there all day and at night you get home.
TŁUMACZENIE:
Cześć chciała bym ciebie zaprosić do domu na wekend.
Jak już przyjedziesz w sobotę rano to najpierw pójdziemy na basen po południu zjemy obiad i pójdziemy do parku i pobawimy sie na placu zabaw gdy pójdziemy do domu to zjemy podwieczorek i bedziemy na dworze. Wieczoerm zjemy kolację i bedzię pidżama party zaprosimy koleżanki i bedzie super. w niedziele zaś wstaniemy zjemy śniadanie i pojedziemy nad może bo mamy nie daleko spędzimy tam cały dzień a pod wieczór wrócisz do domu