Odpowiedzi

2010-03-21T15:39:39+01:00
Jagienka - bohaterka drugoplanowa ,  córka Zycha ze Zgorzelic, gospodyni w rycerskim gnieździe Zycha w Zgorzelicach, druga żona Zbyszka z Bogdańca. Jagienka jest silna , krzepka , tryska zdrowiem , jest piekna. Wesoła roześmiana , śmiała, umie walczyć o swoje. Jest mądra, roztropna , pomysłowa i odważna, konsekwentna , nieustępliwa. Jest dojrzałą młodą kobietą.

liczę na naj , bo się troche nameczyłam :)
2010-03-21T15:43:58+01:00
Jagienka ze Zgorzelic to córka możnego rycerza Zycha. Jej ojcem chrzestnym był bogaty oraz znany opat z Tulczy, który ją bardzo kochał. Jagienka mieszkała w Zgorzelicach i chociaż miała 15 lat zarządzała majątkiem ojca. Postrzegano ją jako dobrą gospodynię.
Jagienka należała do bardzo pięknych kobiet. Miała ciemne włosy najczęściej splecione w warkocz. Choć była jeszcze panienką miała wiele siły. To krzepka dziewczyna o zdrowej cerze, rumianych policzkach, czerwonych ustach. Ubierała się w czerwone szaty, gdyż było jej w nich do twarzy.
Jagienka miała wiele męskich cech oraz umiejętności. Świetnie jeździła konno, władała bronią oraz polowała. Ta dziewczyna była bardzo dzielna i odważna, bo jak to udowodniła na polowaniu potrafiła nawet zabić niedźwiedzia. Jagienka nie bała się także swoich natrętnych wielbicieli – Cztana i Wilka. Chociaż odrzucała ich zaloty była dla nich miła i cechowała ją wrażliwość. Nasza bohaterka umiała walczyć o swoje prawa, była mądra i roztropna, jej siła pomysłowość i odwaga podobały się Zbyszkowi.