Witam
Na obszarze Polski w okresie zimowym izotermy ukladają się południkowo.Jest to związane ze ścieraniem się mas powietrza .......i......... .Wyższe temperatury występują w .........a niższe w ........Polsce.Chłodniej jest także w......... ,co jest związane ze spadkiem temperatury wraz z wysokością.Latem sytuacja termiczna jest mniej zróżnicowana.W tej porze roku temperatura obniża się w miarę przesuwania się z .......na........ .Najobfitsze opady występują w Polsce ....... ,natomiast opady mniejsze niż 500 mm na rok notowane są w regionie........ i ....... .Z punktu widzenia rolnictwa,duże znaczenie ma długość okresu wegetacyjnego.Przyjmujemy,że jest to liczba dni w roku ze średnią dobową temperaturą ponad.........stopni C.W Polsce okres ten trwa najdłużej w ............ , a najkrócej w ............ .
Jaj ktos umie to zadanie to proszę o uzupełnienie w kropkowanych miejscach,z góry dzieki.Pilne na dzisiaj.

1

Odpowiedzi

Najlepsza Odpowiedź!
2010-03-21T16:58:33+01:00
Na obszarze Polski w okresie zimowym izotermy ukladają się południkowo.Jest to związane ze ścieraniem się mas powietrza MORSKIEGO i KONTYNENTALNEGO.Wyższe temperatury występują w ZACHODNIEJ, a niższe w PÓŁNOCNO WSCHODNIEJ Polsce.Chłodniej jest także w GÓRACH, co jest związane ze spadkiem temperatury wraz z wysokością.Latem sytuacja termiczna jest mniej zróżnicowana.W tej porze roku temperatura
obniża się w miarę przesuwania się z PÓŁNOCY na POŁUDNIOWY ZACHÓD. Najobfitsze opady występują w Polsce POŁUDNIOWEJ, natomiast opady mniejsze niż 500 mm na rok notowane są w regionie KUJAW i POMORZA. Z punktu widzenia rolnictwa,duże znaczenie ma długość okresu wegetacyjnego.Przyjmujemy,że jest to liczba dni w roku ze średnią dobową temperaturą ponad 5 stopni C.W Polsce okres ten trwa najdłużej w WOJEWÓDZTWIE ŚLĄSKIM, a najkrócej w GÓRACH I NA SUWALSZCZYŹNIE .
11 4 11