Odpowiedzi

2010-03-21T16:57:23+01:00
Myślę, że warto przeczytać lekturę napisaną przez Adama Mickiewicza ,,Pan Tadeusz". Za pomocą kilku argumentów, uzasadnię moją wypowiedź.
Pierwszym argumentem potwierdzającym tezę, że warto przeczytać ,,Pana Tadeusza" jest fakt, że książka wiele uczy. Obserwując nienawiść oraz zazdrość Jacka Soplicy do magnata, można wiele wywnioskować. Soplica znienawidził Stolnika za to, że nie chciał, aby jego córka wyszła za mąż za pijaka, po prostu odmówił. Ten w gniewie, przypadkowo zastrzelił Stolnika. Później zmienił się na lepsze. Tym argumentem chciałam potwierdzić, że niektóre fragmenty książki uczą nas, jak zmienić się na lepsze.
Kolejny argument, jaki chcę przedstawić to, że w lekturze jest wielu ciekawych bohaterów i między innymi dlatego na prawdę warto przeczytać tą książkę. Bohaterowie są ciekawi oraz są dynamiczni. Warto śledzić ich dzieje, a główni bohaterzy książki pt. ,,Pan Tadeusz" to Jacek Soplica, Tadeusz Soplica, Zosia, Telimena oraz Hrabia.
Ostatnim argumentem, który chcę przedstawić, to fakt, że dzieje książki dzieją się w bardzo ciekawym miejscu. ,,Pan Tadeusz" "uczy" nas również historii. Akcja toczy się w szlacheckim majątku- Soplicowie (i jego okolicach, m.in. zamek Horeszki, Dobrzyn), położonym kilkadziesiąt kilometrów na południe od powiatowego miasta Nowogródka.
Myślę, że kilkoma argumentami przekonałam, że jednak warto przeczytać tą epopeję narodową.
21 3 21